Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Sedat Peker’in Akşener ile İlgili Ortaya Attığı İddia Bomba Etkisi Yarattı! “Cinayet Sonrası Benimle Görüştü”

  • 06 Şubat 2019
  • 504 kez görüntülendi.
Sedat Peker’in Akşener ile İlgili Ortaya Attığı İddia Bomba Etkisi Yarattı! “Cinayet Sonrası Benimle Görüştü”
Konu Altı

Halka silahlanma yapılması yönünde çağrıda bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef aldığı bir iddia da bulundu. Bundan yıllar önce 1997 yılında işlenmiş bir cinayetle ilgili konuşan Peker, o dönemde Akşener’in İçişleri Bakanı olduğunu ve kendisine ulaşarak, cinayetle ilgili gizli bir görüşme gerçekleştirdiği yönünde iddia ortaya attı.

Organize suç örgütü liderliği sebebiyle cezaevinde yatmış olan Sedat Peker, katıldığı bir restoranın açılışında taraftarlarına silahlanma çağrısı yaptı. İçişleri Bakanlığı’nı göreve çağıran İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in kendisiyle önceki zamanlarda işlenmiş olan bir cinayetle ilgili gizli bir görüşme yaptığını iddia etti.

“Gizli Organizasyonla Benimle Görüştü”

Sedat Peker, bu iddiasını Twitter hesabı üzerinden yaptı. Meral Akşener’in kendi hakkında herhangi bir şekilde suç duyurusunda bulunacaksa ilk olarak 1997 yılında işlenmiş olan barmen cinayetinin ardından kendisi İçişleri Başkanı iken, ortak tanınmakta olan bir şahıs tarafından düzenlenen gizli organizasyonla birlikte neden görüştüyse bundan başlanması gerektiğini söyledi.

“Kulaktan Kulağa Konuştu”

Meral Akşener’in herhangi bir suç duyurusunda bulunmadan önce, İzmit’te Welborm Otel’de Gürkan Turizm sahibinin öz oğlunun 2014 yılında organize edilen düğününde yerel televizyoncuların kameralarına kapattırma kararı verilmesini düğün sahibinden isteyerek bir kenarda, çok sayıda şahidin yanında kendisiyle neden kulaktan kulağa konuştuğuyla ilgili suç duyurusunda bulunmasının daha doğru olacağını ifade etti.

Silahlanma Çağrısı

Sedat Peker, dün İstanbul’da bir restoranın açılışına katıldı. Çok sayıda taraftarı Sedat Peker’in yapacağı konuşmayı dinlemek için alana geldi. Seçimlerin ardından hem emperyalist tarafların hem de bu tarafların Türkiye’deki yalakalarının bazılarının henüz seçimlere 2 ay varken YSK’yı tanımadıklarını dile getirdiğini belirten Peker, Seçim sonuçlarına göre insanları ve partileri sokağa dökme amacının olduğuna dikkat çekerek bundan dolayı imkanı olan herkesin ruhsatlı silah alması yönünde, av tüfeği çıkarması yönünde harekete geçmesini istedi. “Her şeye hazırlıklı olun” diyerekte resmen suç işlemiş oldu.

Akşener Suç Duyurusunda Bulundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün yaptığı grup toplantısı konuşmasında, bu tür davranışlar ve çağrılar için İçişleri Bakanlığı’nı göreve davet ettiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ