Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Şehit Polisin Nişanlısı Yürek Dağladı! Herkes Gözyaşı Döktü…

  • 26 Aralık 2018
  • 367 kez görüntülendi.
Şehit Polisin Nişanlısı Yürek Dağladı! Herkes Gözyaşı Döktü…
Konu Altı

İstanbul’da emniyet şeridinde rutin trafik kontrolü yaparken hafriyat kamyonunun çarpması sonucunda şehit olarak son yolculuğuna uğurlanan trafik polisi Servet Arslan, Samsun’da düzenlenen cenaze töreniyle birlikte toprağa verildi. Şehit polis memurunun nişanlısı ise cenaze töreninde yürekleri dağladı. Parmağındaki yüzüğü tabuta göstererek “o beni çok seviyordu, beni bırakmaz” diye haykırdı. Genç kadının feryatlarını duyanlar gözyaşlarını tutamadı.

Henüz 28 yaşında olan genç trafik polisinin şehit olmasıyla birlikte düzenlenen törende 3 ay önce nişanlandığı Yağmur Dinçtaş, tabutun başında nişan yüzüğünü gösterip feryat etti. Onun kendisini çok sevdiğini ileten Dinçtaş, onun kendisini asla bırakmayacak olduğunu anlattı. Dinçtaş’ı duyanlar gözyaşlarını tutamadılar.

Memleketi Samsun’da Yapıldı1

Şehit trafik polisi Servet Arslan’ın cenazesi dün gece saatlerinde memleketi olan Samsun’a götürüldü. Arslan için Samsun sınırları içerisinde yer alan Çarşamba ilçesi Durusu Mahallesi’nde cenaze töreni gerçekleştirildi. Arslan için babasının evinde dualar okundu ve helallikler istendi. Burada şehidin annesi Hatice Arslan, oğlunun tabutuna sarıldı ve gözyaşlarını tutamayıp hıçkıra hıçkıra ağladı.

Şehit Polisin Nişanlısı Yürek Dağladı

Şehit polisin nişanlısı tabuta doğru nişan yüzüğünü öpüp gösterdi. Şehit nişanlısının fotoğrafını öpüp yanındakilere de nişan yüzüğünü gösteren Yağmur Dinçtaş, “benim yüzüğüm var, bizim nişanımız var, bizim hayallerimiz var, o beni çok seviyordu, o beni bırakmaz” gibi cümleler kurdu. Genç kadının feryatlarını duyanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

25 Ağustos’da Dünya Evine Gireceklerdi!

Şehit Arslan ve nişanlısı Yağmur Dinçtaş’ın 1 ay sonra resmi nikah kıydırarak evlenmeyi, 25 Ağustos’ta ise düğün törenini yapmayı planladıkları bilgisine ulaşıldı.

Şehit Babası ve Ağabeyi Taziyeleri Kabul Etti

Şehidin amcasının kızı olan Zeynep Arslan tabuta sarılıp hıçkırarak ağabeyimi götürmeyin dedi. Tüm sülale çok kötü oldu. Şehidin babası ve ağabeyi ise taziyeleri kabul etti.

3.000 Kişi Katıldı!

Cenaze törenine katılım çok yoğundu. Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınlarıyla birlikte toplam olarak 3.000 kişi cenaze töreninde yer aldı. Şehit Polis Servet Arslan’ın ilk görev yeri olan İstanbul’da 2 yıldır aralıksız olarak görev yaptığı bilgisine de ulaşıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ