Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Selahattin Demirtaş Siyaseti mi Bırakıyor? Şok Gelişmeler…

  • 13 Kasım 2018
  • 334 kez görüntülendi.
Selahattin Demirtaş Siyaseti mi Bırakıyor? Şok Gelişmeler…
Konu Altı

Eski HDP Genel Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, siyasette izlemiş olduğu yolla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Flaş açıklamalar altına imza atan, yakın veya ileri bir zamanda HDP’de herhangi bir şekilde seçilmişlik pozisyonu gibi bir şey düşünmediğinin altını çizdi.

Demirtaş, kendisine yöneltilen “Kırgın mısınız?” sorusu karşısında da cevap verdi. Bu tür sorulara sağ olarak hapishaneden çıktığı gün cevap vereceğinin altını çizen Demirtaş tarafından yapılan açıklamalar neler oluyor dedirtti.

Yakın veya ileriki bir zamanda seçilmişlik pozisyonu gibi bir planı olmadığını belirten Demirtaş, ömrünün sonuna kadar bir HDP’li olarak demokrasi ve barış amacıyla, HDP’nin yanında durmaya devam edecek olduğunu anlattı.

“HDP OLARAK GÜZEL PARTİYİZ”

Kendisinin açık fikirli olmaya, eleştiri ve önerilerini düşünerek ve en doğru yol ve yöntemlerle yapmaya, sonuç almaya odaklı bir şekilde çalıştığını anlatan Demirtaş, bunların hayatta en çok önem verdiği şeylerden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

İki yıldır cezaevinde kalan Demirtaş, 2 yıllık süreç içerisinde de bu şekilde davranmak için gerekli tüm çabaları sarf ettiğini aktardı. HDP’de bu yöntemin kesinlikle ilkeleşmiş bir tutum olduğunu da sözlerine ekleyen Demirtaş, herkesin kendini özgür bir şekilde ifade edebilmesi için HDP’nin kurulduğunu belirtti.

Kendilerinin Türkiye’deki en özgürlükçü parti olduğunu ifade eden Demirtaş, bunu halka yeterince ifade edemediklerini, gösteremediklerini söyledi. İktidarın, HDP’ye yönelik olumsuz algı yarattığına da dikkat çeken Demirtaş, kendilerinin HDP olarak güzel bir parti olduklarının altını çizdi.

Kırgınlık Var mı?

Demirtaş için 2 yıllık cezaevi süresince kırgın olduğu birilerinin olup olmadığı soruldu. Mecliste HDP içinden veya dışından sürekli yan yana olan vekillerden tahliye edilmesi için gerekli çabanın gelip gelmediği soruldu. Demirtaş bunun üzerine manidar bir cevap verdi.

Bu türden tüm soruların cevabını sağ bir şekilde cezaevinden çıkarsa vereceğini açıklayan Demirtaş, şuanda hatırlamadığını, belki çıktığı gün hatırlayacağını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ