Ekonomi

Selçuk Geçer’in yeni dolar tahminini duyan buz kesti! Dolar ne kadar olacak?


Yaptığı isabetli tahminlerle dikkat çeken Ekonomist Selçuk Geçer son zamanlarda gündemden düşmeyen dolar kuru ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Peki Selçuk Geçer yatırımcıların gözdesi dolar kuru ile ilgili neler söyledi? Dolar yükselecek mi? Dolar ne kadar yükselecek? İşte Geçer’in o tahminleri…

Karar gazetesinde yer alan habere göre, Amerika Merkez Bankası (FED) piyasaların merakla beklediği Temmuz ayına ilişki faiz kararını yüzde 75 baz puan olarak duyururken söz konusu kararla birlikte piyasalarda da hareketlenmeler başladı.

DOLAR KURUNDA SON DURUM NE?

Aktarılan son dakika detaylarına göre, Dolar/TL kuru 18 TL’ye kadar çıkarken, yatırımcıların bir diğer gözdesi olan gram altın ise dolardaki hareketlilikten doları 1000 liraya yükseldi.

Doları olanlar ya da dolar almak isteyenler doların ne kadar yükseleceğini merak ederken, yaptığı isabetli tahminlerle dikkat çeken Ekonomist Selçuk Geçer’den dolar kuruyla ilgili tahminler geldi.

Peki Selçuk Geçer yatırımcıların gözdesi dolar kuru ile ilgili neler söyledi? Dolar yükselecek mi? Dolar ne kadar yükselecek? İşte Geçer’in o tahminleri…

Önerilen İçerik :   Ekmeğe yüzde 50 zam geldi! Ekmek fiyatları ne kadar oldu?
pexels karolina grabowska 4386465 2 1
DOLAR

FED’in faiz kararı sonrasında çok önemli bazı değerlendirmeler yapan Ekonomist Selçuk Geçer, 18 lirayı gören Dolar/TL kuru için gelen “Bozduralım mı?” sorusuna cevap vererek, “19 liraya hazır olun!” dedi.

Yaptığı isabetli tahminlerde dolar kurunun daha önce 18 TL’ye ulaşacağına değinen Ekonomist Selçuk Geçer’in tahminleri tek tek tutarken, Selçuk Geçer’den yeni seviyeler de geldi. Doların yükselmesiyle birlikte yatırımcı “Tekrar düşer mi? Satmalı mıyım?” sorularına yanıtlar ararken, Selçuk Geçer’den yine kan donduran tahminler geldi.

pexels karolina grabowska 4386346 1

SELÇUK GEÇER’İN DOLAR TAHMİNİ KAN DONDURDU

Geçtiğimiz sene başında dolara yapılan hamleyle yatırımcıların gözdesi doların 14 lira seviyelerini görmesinden sonra yatırımcı yeniden bir hamle beklerken, Selçuk Geçer dolar kuru ile ilgili olarak yaptığı tahminlerde önce 19 lira daha sonra da 30 liraya dikkat çekti.

“Dolar 8 lira olacak mı?” sorularının yanıtını da merakla araştıran yeni yatırımcılar için çok önemli açıklamalar yapan Selçuk Geçer, korkutan seviyeleri açıkladı.

Yeni tahminleriyle adeta kan donduran Selçuk Geçer “Dolarda 19 liraya hazır olun. Dolardaki ilk hedef 18 sonrasına 19 lira olacak.” diyerek, bu seviyeye önümüzdeki günlerde gelindiğinde şaşırmamak gerektiğini kaydederek, “Dolar 27 Aralık’ta 12 liraya geldi. Ama bu artık olmayacak.” dedi.

Önerilen İçerik :   Memur, emekli ve öğretmenlerin maaş farkları o tarihte yatacak! İşte kalem kalem o tablo!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu