Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Seren Serengil kimdir? Seren Serengil kaç yaşında?

  • 13 Ağustos 2018
  • 635 kez görüntülendi.
Seren Serengil kimdir? Seren Serengil kaç yaşında?
Konu Altı

Seren Serengil, şarkıcı Yaşar İpek ile olan evliliklerini Bodrum’da yaptıkları düğün ile taçlandırdı. Bodrum’da gerçekleşen düğünde Seren Serengil’in giydiği iki parçadan oluşan iddialı gelinlik dikkat çekti. Peki Seren Serengil kimdir?

SEREN SERENGİL KİMDİR?

06 Nisan 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Seren Serengil, Yeşilçam tarihinin gelmiş geçmiş en gülünç karakterlerini canlandıran Öztürk Serengil’in kızıdır. Annesi Nevin Teoman ile babasının ayrılığına henüz 4 yaşındayken şahit olan Seren Serengil, annesinin yanında büyümüştür. Çocukluğu Nişantaşı’nda geçen Serengil, almış olduğu bale ve piyano dersleri ile sanat camiasına girişinin temellerini atmış oldu.

İstanbul Yıldız Koleji’nde aldığı lisans eğitimini İngiltere ve İsviçre’de tamamlayan Serengil, anneannesinin İtalyan olması sebebiyle farklı kültürlere tanıklık etmiştir. Eğitim konusunda annesi Nevin Teoaman’ın sıkı bir baskısına maruz kalan Serengil, İsviçre’nin Montrö kentinde sadece rahibelerin olduğu bir köyde eğitim almıştır. Burada sadece iki sene dayanabilen genç kız, 16 yaşında Türkiye’de sahnelere adım atmıştır. Bu yaşta sahneye çıkması, dönemin en geç assolisti olmasına olanak tanımıştır. İbrahim Tatlıses, Emrah gibi gözde sanatçılarla sahneye çıkmış ve adından laf ettirmeye başlamıştır.

Bir süre sonra sıra sektöründe de atılımda bulunan Serengil, Emrah ile projelerde bulunmuştur. İlk sıra projesi ise 1990 yılında Mehmet Aslantuğ ile TRT 1 ekranlarında rol aldığı “Başka Olur Ağaların Düğünü” olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ