Gündem

SGK’dan milyonlarca kişiye geri ödeme müjdesi! Başvuru yapanlar toplu prim ödemelerini geri alabilecek!

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden emekli olmak isteyen fakat prim eksiği olan kişiler için yeni düzenleme geldi. Haber365com’dan Şahsenem Aktaş’ın haberine göre, son dönemlerde sık sık gündeme gelen toplu prim ödemeleri hedefinde yüklü miktarda geri dönüşler de başladı. Konuyla ilgili olarak başvuru yapan herkesin toplu primleri de geri yatırılacak.

Peki söz konusu prim ödemeleri iadesi için başvuru şartları ve nasıl başvuru yapılacağı açıklandı mı? İşte milyonlarca kişiyi ilgilendiren SGK iade prim ödemeleri ile ilgili merak edilen tüm detaylar…

pexels mikhail nilov 6964138 1

Emeklilik hayali kuran milyonlarca kişinin önünde engel olan prim ödemeleri ile ilgili olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yeni düzenlemeler açıklandı. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, vatandaşlara toplu para iadesi yapılacağı açıklandı. Resmi olarak açıklanan başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlara ödemeler yapılacağı gibi hayallerini kurdukları emeklilik için de ön ayak olunacak. Sosyal Güvenlik Kurumu toplu para ödemeleri için hesaplamaları resmen duyurdu.

İşte, milyonlarca kişi tarafından merak edilen SGK toplu prim iade başvuruları ve detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte merak edilen o detaylar…

Önerilen İçerik :   Dünya dokuz doğuran kadını konuşuyor! Gündeme bomba gibi oturdu!

SGK toplu prim iadesi hesaplaması 2022

Milyonlarca kişi tarafından merak edilen ve sık sık gündeme gelen toplu prim iadelerinin hesaplanmasında çalışma süreleri, yatırılan prim oranı ve yaş öğeleri ele alınarak kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.

2008’den bu zamana kadar ödenen işçi ve işveren primi, 2008’den sonra yalnızca işçi primi ödemesi yapılır. Aktarılan detaylara göre, 4/B kapsamında yer alan Bağ-kurlular için ödemeler düzenlenirken geri iade primleri de alınır.

pexels andrea piacquadio 3760067 1

SGK’dan toplu prim iadesi nasıl alınır? SGK toplu prim başvurusu 2022

SGK’dan toplu prim iadesi nasıl alınır ve SGK’dan toplu prim iadesi başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı da yine milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu il ve ilçe müdürlüğüne dilekçeyle başvuru yapılabildiği gibi SGK üzerinden yapılan iadeler otomatik olmadığı takdirde kişilerin bizzat başvuru yapması da zorunludur. SGK prim iadesi üzerine başvuru yapmak isteyenler E-devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifre girişiyle başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu