Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Şiddet Mağduru Kadının Yaşadıkları Kan Dondurdu! “Oğlunu mu Keseyim, Seni mi?”

  • 27 Aralık 2018
  • 352 kez görüntülendi.
Şiddet Mağduru Kadının Yaşadıkları Kan Dondurdu! “Oğlunu mu Keseyim, Seni mi?”
Konu Altı

Tekirdağ’da eşi tarafından gördüğü şiddetlere dayanamayan ve evliliğini sonlandıran bir genç kadın, Evli oldukları esnada eşinin kendisine türlü işkenceler yaptığını, bir odaya kilitleyip çakmakla canına kast ettiğini, en son kaçtığında ise kocasının eline bıçak alarak “oğlunu mu önce kesip buzdolabına koyayım yoksa seni mi” dediğini anlattı.

Tekirdağ sınırları içerisinde yer alan Süleymanpaşa ilçesinde kocasından işkence boyutuna ulaşan şiddet gördüğünü iddia ederek evliliğine son veren Özge Atılğan isimli bir kadın, evlilik hayatı boyunca birçok zorluk yaşadı. Bu zorlukların tamamını anlattı ve yetkililerden yardım istedi.

Boyutu çok yüksek olan işkenceler gördüğünü ileten henüz 21 yaşında olan genç kadın, boşandığı eşinin kendisini çakmakla yakmaya teşebbüs ettiğini iddia ederek, bıçak çıkarttığını ve oğluyla kendisini kesme noktasında tehdit ettiğini ifade etti. Bunun ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu anlatıp anlatamadığını bilmediğini aktardı.

Kafasına Silah Dayadı, Oğlunu Vermedi

3 yıl boyunca evli kaldığını ve bu süre içerisinde defalarca kez şiddet gördüğünü dile getiren Atılğan, bunun ardından kadın sığınma evine giderek sığındığını, bu sürecin büyük bir zorlukla yaşandığını aktardı. Sonrasında ise şuanda velayeti kendisinde olan küçük çocuğun babasıyla birlikte yaşadığını, çocuğu almak için tekrar eve gittiğinde kendisini eve soktuğunu ve yüzünü tanınılmaz hale getirdiğini belirtti.

Kafasına silah dayadığını iddia eden genç kadın, oğlunu içeriden alamadığını belirtti. O gün hastane polisiyle de konuştuğunu anlatan kadın, tekrardan uzaklaştırma kararı verildiğini fakat bunun hiçbir şey ifade etmediğini söyledi. Şuan da o şahsın dışarıda rahat bir şekilde gezdiğini, kendisinin ise korkudan uyuyamadığını anlattı. SAvcılığa gittiğini ileten kadın, polis sürecinden sonraki süreçte “Bana yanında polisle de gelsen benim tüm işim gücüm sensin” dediğini, bu durumda hala kendisinin tek olmasının büyük bir risk olduğunu söyledi. Hala kadınların ölümlerini beklediklerini aktaran talihsiz 21 yaşındaki genç, öl hakkını arayalım tarzında yasaların var olduğunu iletti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ