Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde Kavga! 21 Yaralı…

  • 22 Aralık 2018
  • 473 kez görüntülendi.
Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde Kavga! 21 Yaralı…
Konu Altı

Ankara’da bulunan ve 18 yaşından küçük çocukların kaldığı Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde olay meydana geldi. Bu söz konusu kavga sonucunda yaralı 14 gardiyan ve 7 çocuk tedavi altına alındı. Hepsinin durumunun iyi olduğu bildiriliyor. Cezaevindeki çocuklar revirlerde tedavi edilirken, gardiyanlar ise çevre hastanelere yönlendirildi. Herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Yaralanmaların ise hafif çapta olduğu bildirildi.

Ankara’da Sincan Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bir tartışma yaşandı. Tartışma kısa süre içerisinde kavga boyutuna ulaştı ve 2 grup birbirine girdi. Ardından grupları ayırmak isteyen 14 gardiyan grubun içerisinde lince uğradı. Toplam 14 gardiyan yaralanırken, gruptan 7 hükümlü çocuk yaralandı. Geri kalanlarda ise herhangi bir şey bulunmuyor. Yaralı çocukların hafif yaralı olmaları sebebiyle cezaevinde tedavileri yapıldı. Gardiyanlar ise çevre hastanelere gönderildiler.

Çocuklar Kavga Etti

Kavga olayı dün akşam saatlerinde yaşandı. Cezaevinde hükümlü olarak bulunan 18 yaşından küçük çocuklar arasında henüz sebebi belli olmayan bir durumla birlikte sözlü tartışma çıktı. Kısa süre içerisinde sözlü tartışma büyüdü ve şiddete dönüştü. Ardından seslerden dolayı cezaevinde görevli olan infaz koruma memurları hemen alana giderek müdahalede bulunmak istedi fakat başarılı olamadı. Toplam 7 çocuk ve 14 infaz koruma memuru yaralandı.

Başsavcılıktan Konuyla İlgili Açıklama Geldi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı olaya yönelik yazılı açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Sincan Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan çocukların arasında ufak çapta bir kavga yaşandığının yazıldığı açıklamada toplam 7 çocuğun ve 14 infaz koruma memurunun hafif yaralandığı, yaralanan çocukların yaralarının hafif olması sebebiyle herhangi bir tıbbi müdahale gerekmediği için hastaneye sevke gerek duyulmamıştır denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ