Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Son Dakika… ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Türkiye açıklaması

  • 28 Haziran 2018
  • 379 kez görüntülendi.
Son Dakika… ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Türkiye açıklaması
Konu Altı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Türkiye’de seçim  sona erdi. (Artık) Daha da verimli bir müzakere sürecine girebiliriz.” dedi. 

Bakan Pompeo, Senato Tahsisatlar Komitesinde bakanlığın 2019 bütçesine  dair senatörlerin sorularını yanıtladı.

Pompeo, Senato üyelerine yaptığı konuşmada, “Türkiye’de seçim sona  erdi. (Artık) Daha da verimli bir müzakere sürecine girebiliriz.” ifadesini  kullandı.

ABD ve Türkiye arasında Münbiç konusunda bir anlaşmaya varıldığına  vurgu yapan Pompeo, ilişkilerin bu süreç üzerine kurulması konusunda “umutlu”  olduklarını söyledi.

Pompeo ayrıca, “Benim vazife yaptığım süre içerisinde Türkiye’yle  (ilişkiler zordu), daha evvel de öyleydi. Bizim SDG’yle yakın münasebet kurmamızdan  memnun değillerdi. Üç hafta evvel Münbiç konusunda gelişme sağladık.” diye  konuştu.

Türkiye ile varılan Münbiç mutabakatına işaret eden Pompeo, “Sonuçta  onlar (Türkler) siyasi çözümün mühim bir parçası olacaklar. Onlarla en iyi  şekilde yan yana çalışmayı kabul etmemiz lazım.” değerlendirmesini yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ