Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Son dakika: Adnan Oktar’ın karanlık arşivi çözülüyor! Şantaj için saklamışlar

  • 23 Temmuz 2018
  • 369 kez görüntülendi.
Son dakika: Adnan Oktar’ın karanlık arşivi çözülüyor! Şantaj için saklamışlar
Konu Altı

Çökertilen Adnan Oktar Suç Örgütü’ne örgüte yönelik operasyon yapılan adreslerde ele geçirilen harici disk, bilgisayar, bellek kartı başta olmak üzere 2 bin 500 tane dijital materyalin incelemesi hem İstanbul Emniyeti Mali Suçlar Şubesi hem de Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde devam ediyor. İnsanların şantaj amaçlı hususi görüntülerinin olduğu iddia edilen örgütün dijital arşivi polisler tarafından taranmaya başlandı.

İddialara göre; yapılan ilk incelemelerde insanlarla ilgili kişisel bilgilerin olduğu dokümanlar bulundu. Teşkilat üyelerinin tıpkı FETÖ gibi fişleme belgeleri oluşturduğu ve hususi olarak toplanan bilgileri bu dokümanlara kaydettiği iddia edildi. İddialara göre; tekrar örgütün üyeleri, geçmişte örgütten ayrılan kişilerle ilgili bilgileri de hususi olarak ve şantaj amacıyla muhafaza etti. Arşivde fazla sayıda montajlı fotoğrafın olduğu belirtiliyor.

SİLİNEN ARŞİV GERİ GETİRİLECEK

Geçmişte örgütten ayrılan veya örgüte dava açan kişilerin kişisel bilgileri, adres ve iletişim bilgileri ve dava ile mahkeme dosyası bilgileri de dijital arşivde ele geçirildi. İddiaya göre; örgütün güvenlik ve yargı ayağında “Köstebek” olarak görevlendirilen teşkilat üyeleri saklı bir şekilde edindikleri laf konusu bilgileri örgütün bilgi işlem sorumlularına aktarıyordu. Siber polis, geçmişte silinen verilerin de art getirileceğini bildirdi.

Kaynak: Sabah

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ