EkonomiGündem

Son dakika: Benzin ve mazot fiyatlarında flaş haber! İndirim bekleniyor!

İŞTE GÜNCEL MAZOT VE BENZİN FİYATLARI!

Rusya ve Ukrayna savaşı sonrası son durumu ve brent petrolde yaşanan dalgalı grafik sebebiyle sürekli düşme ve yükselme eğilimi gösteren benzin ve motorin fiyatlarında son durum merak ediliyor. Benzin ve motorin fiyatlarına gelen zam ve indirim haberleri sonrasında araç sahipleri yeni haberleri merakla takip ediyor. İşte 25 Temmuz Pazartesi gününün güncel akaryakıt (Motorin, LPG ve Benzin) fiyat listesi…

Güncel akaryakıt fiyatlarının yakından takip edildiği şu günlerde, dolar kurundaki düşüşün ardından yeni zam ve indirim haberleri sürekli bir şekilde değişiyor. Bu sebeple de sürekli değişen benzin fiyatları araştırılıyor. Araç sahipleri 19 Temmuz tarihinde yapılan 96 kuruşluk benzin indirimi sonrasında motorin fiyatlarında da indirim yapılmasını bekliyor. Peki, “Akaryakıt fiyatlarına benzin, LPG ve motorine indirim yapılması ya da zam yapılması planlanıyor mu?”

İşte 25 Temmuz Pazartesi güncel Ankara, İzmir, İstanbul akaryakıt fiyatları…

Habertürk.com‘da yer alan haberin içeriğine göre; Motorine yani mazot grubuna 8 Temmuz 2022 Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 2 lira 10 kuruş indirim gelmişti. Bu indirim ile beraber motorinin litre fiyatı 25 Türk lirasının altına gerilemişti. Daha sonra 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü itibariyle de motorin fiyatına 81 kuruş zam yapılmıştı. Böylelikle akaryakıt zammının ardından motorin fiyatları da yeniden 25 Türk lirasının üzerine çıkmıştı.

Önerilen İçerik :   Doktora kaldırım taşı ile saldırdı!
pexels sergio souza 3602009

MOTORİNDE İNDİRİM BEKLENTİSİ

Brent petrol fiyatlarındaki değişiklik sonrası nihayet araç sahiplerinin yüzünü güldürecek bir haber geldi. 26 Temmuz 2022 Salı gününden itibaren, yani bugünden itibaren geçerli olmak üzere motorinde 92 kuruş indirim yapılması bekleniyor. Beklenen indirimin gelmesi ile birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul’da 24 Türk lirası 51 kuruşa kadar düşecek. 

19 Temmuz 2022 Salı gününden itibaren Brent petrol fiyatı da 96 dolara gerileyerek Rusya ve Ukrayna savaşından önceki seviyesine dönerek, benzin fiyatlarına 96 kuruş indirim uygulandı.

AKARYAKIT İNDİRİMİ SONRASI GÜNCEL BENZİN FİYATLARI NE OLDU?

Akaryakıt indirimi ile birlikte benzinin litre fiyatı Ankara ve İzmir’de 23 Türk lirası 78 kuruştan 22 Türk lirası 82 kuruşa gerilerken, İstanbul’da ise yaklaşık olarak 23 Türk lirası 66 kuruştan, 22 Türk lirası 70 TL kuruşa düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu