Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Son dakika: Resmi Gazete’de yayımlandı! Artık onlar da sınavla görevlendirilecek

  • 21 Haziran 2018
  • 341 kez görüntülendi.
Son dakika: Resmi Gazete’de yayımlandı! Artık onlar da sınavla görevlendirilecek
Konu Altı

Eğitim kurumlarına yönetici olarak görevlendirilecekler,  yazılı ve sözlü imtihan sonuçlarına göre belirlenecek. 

“Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme  Yönetmeliği” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.  Buna göre, müdür ve müdür yardımcısı olarak ilk kere görevlendirilecekleri  belirlemek amacıyla Bakanlık Ölçme, Değerlendirme ve Imtihan Hizmetleri Umumi  Müdürlüğünce test usulü ile yazılı imtihan yapılacak. Bu sınavda 100 puan üzerinden  60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

Yazılı sınavlara ilişkin duyuru, imtihan tarihinden en az otuz gün evvel  Bakanlığın internet sitesinde duyuru edilecek.

Yazılı imtihan sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren üç sene süreyle  geçerli olacak. Yazılı imtihan puanını yükseltmek isteyenler yeniden yazılı sınava  girebilecek.

Sözlü sınava alınacakların belirlenmesinde, yazılı sınavların  geçerlilik süresiyle sınırlı olmak üzere en yüksek yazılı imtihan puanı dikkate  alınacak.

Sözlü sınav

Yazılı imtihan sonucunda oluşan sıralamaya göre, en yüksek puan alandan  başlamak üzere, eğitim kurumlarının abes bulunan yönetici sayısının üç misli namzet  sözlü sınava çağırılacak. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da  sözlü sınava çağırılacak.

Müdür ve müdür yardımcılığı için yapılacak sözlü sınava katılmaya hak  kazanan adaylar, sözlü imtihan komisyonunca 100 tam puan üzerinden  değerlendirilecek. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

Sözlü imtihan sonuçları, sınavların tamamlandığı tarihten itibaren en  geç 10 iş günü içinde il ulusal eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde  duyurulacak.

Başarılı olan adaylardan müdür ve müdür yardımcısı olarak ilk kere  görevlendirilmek isteyenlerin başvuruları elektronik ortamda alınacak.

20 eğitim kurumu tercih etme hakkı

Müdür veya müdür yardımcısı olarak ilk kere görevlendirilmek üzere  başvuruda bulunanlara en çok 20 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilecek.

 Yazılı ve sözlü sınavda başarılı olan adaylardan, müdür veya müdür  yardımcısı olarak ilk kere görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanların  görevlendirmeye temel puanları, yazılı imtihan puanının yüzde 60’ı ile sözlü imtihan  puanının yüzde 40’ı dikkate alınarak belirlenecek.

Görevlendirmeye temel puanlar, kati sonuçların duyuru edildiği tarihten  itibaren, bir sonraki yazılı imtihan müracaat tarihinin ilk gününe kadar geçerli  olacak.

Yöneticiler dört yıllığına görevlendirilecek. Aynı unvanla aynı eğitim  kurumunda 8 yıldan çok süreyle yönetici olarak vazife yapılamayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ