Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Son dakika: Yavru köpek vahşetinde yeni gelişme! Bir kişi gözaltına alındı

  • 17 Haziran 2018
  • 431 kez görüntülendi.
Son dakika: Yavru köpek vahşetinde yeni gelişme! Bir kişi gözaltına alındı
Konu Altı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya’nın  Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavi  altına alındıktan sonra ölen yavru köpeğe ilişkin, olayın meydana geldiği yerde  çalışma yürüten kepçe operatörü İ.M’nin olayın şüphelisi olarak gözaltına  alındığını bildirdi. 

Dursun, yazılı açıklamasında, milli ve mahalli basın yayın  organlarında, Sapanca’da ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve  tedavi altına alındıktan sonra öldüğü belirtilen yavru köpeğe dair yer saha  haberlere ilişkin olarak kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı doğduğunu belirtti.

Olaya ilişkin 13 Haziran Çarşamba günü saat 22.15 sıralarında Sapanca  İlçe Zaptiye Komutanlığına müracaatta bulunulması üzerine zaptiye ekiplerince,  vakit geçirilmeden hadise yerinde inceleme yapıldığını bildiren Dursun, şunları  kaydetti:

“Yapılan araştırmada,  E.Y. isimli kişi tarafından aynı gün köpek  yavrusunun bulunduğu yol ile kenarındaki çalılık ve otluk bölgenin temizlenmesi  için belediyeden iş makinası talebinde bulunulduğu ve bölgede saat 15.00 ile  16.00 arasında ilçe belediyesine ait 2 sayı iş makinesinin çalışma yaptığı,  kolluk görevlileri tarafından yavru köpeği muayene eden baytar hekimle yapılan  görüşmede, köpeğin art ayakları ile kuyruğunun ezilmeden mütevellit, ön iki  ayağının ise aynı hizadan katı bir müdahaleye maruz kalınması sonucu kopmuş  olduğu bilgisinin alındığı, ilgili kolluk tarafından olayın muhtemelen bölgede  çalışma yapan iş makinesinin otları temizlediği esnada meydana gelmiş olabileceği  değerlendirilmiş olmakla.

Bu aşamada, Başsavcılığımızca verilen talimat doğrultusunda Sapanca  Savcılığınca olaya ilişkin soruşturma başlatılarak, olayın meydana geldiği yerde  çalışma yürüten kepçe operatörü  İ.M. olayın şüphelisi olarak gözaltına alınmış  olup, soruşturmamız tüm yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir.”

ADALET BAKANI GÜL’DEN AÇIKLAMA

Patileri kesilen yavru köpeğin ölümü ile ilgili Hak Bakanı Abdulhamit Gül’den izahat geldi:  Kepçe operatörünün orada iş yaparken kazaen ayaklarının kesildiği yönünde ön bir tespit var. Ayaklarını bilinçli olarak kesme değil, iş makinesinin kesmesi yönünde bir ihtimalin de olduğu anlatım edildi. Bunun üzerine kepçe operatörünün gözaltına alınması yönünde soruşturma süreci devam ediyor.

İLİŞKİLİ HABERVahşete sessiz kalmadılar! Bahçeli de paylaştı…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ