Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Soylu, Suriyelilerin Eylem Kararıyla İlgili Açıklama Yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 27 Temmuz tarihinde İstanbul Fatih’te gerçekleştirilecek olan Suriyeli eylemiyle ilgili açıklama yaparak, bu tür iddiaların belirli merkezlerce çıkarıldığını ifade ederek, herhangi bir eyleme izin vermeyecek olduklarının altını çizdi.

  • 26 Temmuz 2019
  • 290 kez görüntülendi.
Soylu, Suriyelilerin Eylem Kararıyla İlgili Açıklama Yaptı!
Konu Altı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son günlerde gündemin ilk sırasında yer alan Suriyeli sığınmacılarla ilgili olarak Aydınlık’tan İsmet Özçelik’e bir takım açıklamalar yaptı.

Suriyeli sığınmacılarla ilgili olarak tüm taraflarla görüşme yapıp ortak bir karar için çabaladıklarını, bu kapsamda Arap basını ile de temas içerisinde olduklarını belirtti. Suriyeli sığınmacılara mevcut durumun bu şekilde devam etmesinin mümkünatının bulunmadığını da üzerine basa basa anlattıklarını aktaran Soylu, şuanda mevcut durumun bu şekilde devam etmesinin asla mümkün olmadığını, Türkiye’nin her yerindeki Suriye uyruklu sığınmacıları ve yine onların ileri gelenlerini uyardıklarını ifade ederek halkın tepkisinin büyüdüğünü, gelecek günlerde çok büyük sorunların meydana gelebileceğini; bu sebepten dolayı her türlü önlemi almak zorunda olduklarını açıkladı.

“TAVİZ VERİLMEYECEK”

Problemin sadece Suriyeli sığınmacılar olmadığını ifade eden Soylu, diğer ülkelerden gelen sığınmacıların da birtakım sorunlara sebebiyet verdiğini anlatarak, bu sorunları ortalığı kırıp dökmeden, kimseye zarar verilmeden çözmek için çaba sarf ettiklerini belirtti. Şuanda sürecin devam ettiğini dile getiren Soylu, Suriyeli sığınmacıların da diğer sığınmacılar gibi kurallara uyacak olduklarını belirtti. Hangi şehir için izin verilmişse, o şehirde ikamet etmek zorunda olduklarını ve bu konuda asla taviz verilmeyeceğini net bir şekilde dile getirdi. Kurallara uymayanlar hakkında ise yasaların gerektirdiği ölçüde cezalar uygulanacağını ifade etti

“Eylem Yaptırmayız1

Soylu, Suriyeliler’in 20 Ağustos tarihine kadar İstanbul’dan kayıtlı olduğunuz şehirlere gidin açıklamasını yaptıktan sonra Suriyelilerin teşkilatlanıp eylem yapacağıyla ilgili iddialara da cevap verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kendi düzenini korumakla mükellef olduğunu anlatan Soylu, zor günlerde kapı açılan mazlum insanların her türlü kışkırtmaya karşı dikkatli olmaları gerektiğini, bu tür iddiaların belirli merkezlerce ortaya atıldığını; kimseye eylem yaptırmayacaklarını ve düzeni korumak zorunda olduklarını anlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ