Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Su altındaki müzeye yeni heykeller

  • 20 Eylül 2018
  • 1.905 kez görüntülendi.
Su altındaki müzeye yeni heykeller
Konu Altı

Antalya’nın Kemer ilçesindeki “Sualtı Heykel Müzesi”ne 3,5 metre yüksekliğinde ve 3 ton ağırlığındaki Poseidon heykeli, bahçe temalı çim biçen ve sulayan kadınlar ile 24 saksıdan oluşan heykeller batırıldı.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen 10 müzesi

Antalya’nın Kemer ilçesinde dalış turizmini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen “Sualtı Heykel Müzesi” projesi kapsamında hazırlanan heykeller deniz altına indirildi.

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesince, bölgenin su altı turizmine katkı sağlaması hedeflenen müze için yaptırılan 3,5 metre yüksekliğinde ve 3 ton ağırlığındaki Poseidon heykeli, bahçe teması içeren çim biçen ve sulayan kadınlar ile 24 saksıdan oluşan heykeller Kemer koyu şark ucu cenup girişine batırıldıktan sonra, deniz dibine yerleştirildi.

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kemer’de yeni bir su altı müzesi oluşturduklarını söyledi.

Heykelleri Kemer’in su altı turizmine katkı sağlamak amacıyla batırdıklarını belirten Çetin, “Bunun Kemer’de fazla hususi bir anlamı var. Burası hususi bir yer oldu. Su altını keşfetmek isteyen ve bugüne kadar hiç dalmamış olan dalışseverler 12 metre derinlikte olan bu heykelleri hem görmüş hem de dalışa ön hazırlık yapmış olacaklar.” dedi.

“YILDA 40 BİN KİŞİ DİSCOVERY DALIŞI YAPIYOR”

Kemer bölgesinde yılda yaklaşık 40 bin kişinin “discovery dalışı” yaptığını aktaran Çetin, uzman dalışlarla sayının 60 binleri bulduğunu kaydetti.

Kemer’in deniz turizmi açısından fazla hususi bir bölge olduğunu anlatan Çetin, şöyle devam etti:

“Kemer’de 13 tane dalış noktası bulunuyor. Bu dalış noktaları arasında Üç Adalar gibi bir cennet var. Ayrıca hikayesi olan Paris batığı var. Kiriş ve Kalınburun mevkilerinde de dalışa hususi yerler mevcut. Deniz turizminin tüm ögeleri katma paha açısından oldukça yüksek. Amacımız DTO olarak Kemer’de ve öbür bölgelerimizde su altı müzelerini artırmak.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ