Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Süleyman Şah Türbesinin Eski Yeri Şuanda PKK Kampı Olarak Faaliyet Gösteriyor!

  • 21 Kasım 2018
  • 344 kez görüntülendi.
Süleyman Şah Türbesinin Eski Yeri Şuanda PKK Kampı Olarak Faaliyet Gösteriyor!
Konu Altı

Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından Afrin’den kaçarak Rakka’ya doğru yönelen PKK’lı teröristler Rakka’da Süleyman Şah’ın eski itirahatgahını kendilerine kamp olarak aldılar. PKK’lı teröristler, 1921 Ankara Antlaşması kapsamında Türkiye sınırlarında kabul edilmekte olan “Caber Kalesi”ni terörist eğitme amacıyla kullanıyor.

Afrin’de Türk askeriyle karşılaştığında neyi var neyi yok toplayarak kaçan örgütün sözde özel kuvvet teröristleri, şimdi de Rakka’ya gittiler. Burada Süleyman Şah’in eski istirahatgahını mesken tuttular. ABD destekli olarak Suriye’de yer alan PKK, tarihi Ceber Kalesi’ne büyük saygısızlık yaparak burayı terörist eğitim yuvası haline getirdi.

Suriye’nin Rakka şehrinde yer alan Caber Kalesi, ABD korumasında bölgeyi işgal altına alınan PKK tarafından kampa çevrilmiş durumda. 1921’de imzalanan Ankara Antlaşması kapsamında Türkiye toprağı olarak kabul edilmekte olan söz konusu kale, 9 asır boyunca Süleyman Şah’ın mezarının bulunduğu yer olarak öne çıkıyor. Burayı bu yılın yaz aylarından önce karargah haline getiren PKK, ardından ise teorik eğitim merkezi haline getirerek eğitim vermeye başladı.

KALE YAĞMA ALTINDA

ÖSO bünyesinde savaşmakta olan Türk komutanlardan Zekeriya Karslı, Tabka bölgesi üzerinde yer alan kalenin Afrin’e misilleme amacıyla bu hale getirildiğini aktardı. Afrin eydan bölgesi üzerinde kurulan SÖZDE PKK Özel Kuvvetleri olan HAT birliklerine şuanda bu kalede teorik eğitim verildiği iddia edildi.

Afrin’e bağlı olan meydandaki PKK Özel Kuvvetleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hiçbir operasyonda kendisini gösteremedi ve yine Afrin’e mehmetçiğin girmesiyle birlikte apar topar kaçtılar. Eğitim ve teçhizatlarının tümü Batılı eğitmenlerce karşılanmakta olan HAT’çı terör mensuplarının Afrin’de düştüğü komik durum, korkak tutum ve kaçış hem dünya gündeminde hem de örgüt içerisinde büyük yankı uyandırmıştı.

ORA TEMİZLENECEK!

Münbiç asıllı Türkmenlerden olan Zekeriya Karslı, PKK’nın işgal altına alarak kampa çevirdiği Süleyman Şah’ın eski istirahatgahının yer aldığı bölgenin Afrin’de olduğu gibi tamamıyla temizleneceğini iletti. Karslı, Karakozak ve Caber kalesinden bu terör mensuplarını kovmanın hiç zor olmayacağını sözlerine ekledi. PKK’nın kasıtlı bir şekilde Süleyman Şah’ın mekanı üzerinden tahrik ve tacizlerinin bulunduğunu belirten Karslı, bu açıklamasıyla birlikte gururlandırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ