Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Suriye’de sıcak dakikalar! İdlib resmen kuşatıldı ve…

  • 28 Ağustos 2018
  • 336 kez görüntülendi.
Suriye’de sıcak dakikalar! İdlib resmen kuşatıldı ve…
Konu Altı

Suriye ordusunun, İdlib kentindeki muhaliflere karşı saldırıyı düzenlemek için yaptığı hazırlıklarının devam ettiği öğrenildi.

lınan bilgilere göre, İdlib kentini kuşatan güçlerin aka bir kısmı Suriye’nin ordusunun en aka kamplarından biri olan Gurin kampından getirildi. İdlib’de bulunan muhaliflerin de Suriye ordusunun muhtemel saldırısına karşı hazırlıklarını sürdürdüğü öğrenildi. Milli Kurtuluş Cephesi’nin, Suriye ordusunun saldırma ihtimalini ağırbaşlı aldığı ve saldırıya karşı planlar hazırladıkları aktarıldı. 

Öte yandan, Dışişler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile düzenledikleri bir basın toplantısında bölgede askeri bir operasyonun sivillere ağırbaşlı anlamda ziyan verceğini belirterek, “Diğer bölgelerden koridor açıldığı vakit bazı radikal gruplar İdlib’e gelmiştir. Bu gruplar ılımlı muhalefeti de sivilleri de rahatsız etmektedir. Teröristlerle sivilleri ayırmamız lazım. Öbür taraftan burada askeri çözüm bir felaket olur” ifadelerini kullanmıştı. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ