Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Suudi Gazeteci İle İlgili Şok Gelişme Washington’dan Geldi!

  • 12 Ekim 2018
  • 310 kez görüntülendi.
Suudi Gazeteci İle İlgili Şok Gelişme Washington’dan Geldi!
Konu Altı

Uluslararası anlamda büyük öneme sahip olan Washington Post gazetesi büyük bir iddia altına imza attı. Bazı Türk yetkililerinin, ABD’li yetkili bireylere Suudi gazetecinin işkence yapılarak öldürüldüğüne yönelik ses ve görüntü kayıtlarına sahip olduklarını ilettiklerini iddia etti. Her iki taraftan da kimsenin ismi verilmedi.

Büyük İddia!

Haberde Türk yetkilinin Suudi gazetecinin sesinin ve diğer Arapça konuşan insanların sesinin duyulduğu iddia edildi. Cemal Kaşıkçı’nın sorgulanma anları, işkence yapıldığı anlar ve öldürülme anlarının tamamının bu ses kaydında yer aldığı söylendi.

Washington Post gazetesinde Türk yetkililerin, ABD’li yetkililere bunları aktardığı iddia edildi. Bu haber sayesinde Kaşıkçı olayına dair yeni bir bakış açısı kazanıldı. Ama hala net bir şey elde edilmiş değil.

Türk Yetkililer Tarafından Yapıldığı Söyleniyor!

İsimlerine dair herhangi bir bilgi verilmeyen bazı Amerikalı ve Türk yetkililerden bahsedilen haberde, Türk Hükümeti’nin kayıp gazetecinin işkence edilerek öldürüldüğü ses ve görüntü kayıtlarına sahip olduğu iddia edildi. Ve özellikle bu iddiaların Türk yetkililer tarafından direkt ABD yetkililerine yapıldığı söylendi.

Dünyaca ünlü Washington Post gazetesinde yer alan haberde, yetkililerden birinin kamera ve ses kayıtlarının Suudi güvenlik timinin, 2 Ekim’de evlenmek amaçlı belgeleri almak amacıyla konsolosluğa gelen Kaşıkçı’yi gözaltına aldığını, gözaltı esnasında işkence yaptığını ve öldürüp vücudunun tamamıyla parçalara ayırdığını iddia etti.

Suudi Güvenlik Timinin Suçunu Kanıtlar Nitelikte!

Aynı yetkili tarafından ses kaydında kanıtlı bir şekilde Suudi güvenlik timinin suçlu olduğunu gösterir seslerin var olduğundan da bahsetti.

Haberde bir yetkilinin Suudi gazetecinin sesini ve Arapça konuşan diğer insanların sesini duyabileceğimizi söylediği iddia ediliyor. Kaşıkçı’nın sorgulanma anının, işkence anının ve öldürüldüğü anın tamamın ses kaydının varlığı söz konusu.

Olay Nasıl Gelişti?

Suudi reformistler için çok büyük bir platform olaran Al Watan gazetesine sağlamış olduğu katkılarla tanınan Kaşıkçı, Batı medyasında Ortadoğu’na yönelik yapmış olduğu haberlerle ön plana çıkmıştı. 2 Ekim 2018 tarihinde resmi işlemlerini tamamlamak için İstanbul’da yer alan Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna gelen Kaçıkçı’dan o tarihten itibaren haber alınamadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ