Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Takım Elbiseyle Simit Satan Simitçi Şaşırttı!

  • 23 Ocak 2019
  • 428 kez görüntülendi.
Takım Elbiseyle Simit Satan Simitçi Şaşırttı!
Konu Altı

Yozgat’ta 18 yıldır simit satarak evimin geçimini devam ettirmekte olan Memiş Kaplan, tarzıyla birlikte dikkat çekiyor. Kravatlı ve takım elbiseli simitçi olarak gözleri üzerinde toplayan Kaplan, yazın beyaz, kışın da siyah takım elbise giyerek simitlerini satıyor. Hijyen kurallarına da son derece dikkat ediyor ve müşterilerinin en temiz simiti yemesi için çalışıyor.

Yozgat’ta yaşayanların “Çağdaş Simitçi” lakabıyla tanıdığı Simitçi Memiş Kaplan, hijyen kurallarıyla birlikte herkese örnek oluyor. Kendisini diğer simit satıcılarından ayırmakta olan en önemli konu ise takım elbise giyerek simit takması. Yaz aylarında beyaz, kış aylarında ise siyah takım elbise, kravat takan Kaplan, aynı zamanda tıraş olmayı ihmal etmiyor ve elinden beyaz eldiveni çıkarmıyor.

Her sabah 07.00’da satışa başlayan Kaplan, müşterilerini giydiği takım elbiseyle birlikte karışılıyor. Simitlere elini vurmadan maşa ve peçeteyle simitlerini satan Kaplan, müşterilerine aynı zamanda kolonya ikram ediyor. Simitçi Memiş Kaplan, her gün 07.00’dan 22.00’a kadar simit satarak geçimini devam ettiriyor.

Müşterilerin Takdirini Alıyor

18 yıldır aralıksız olarak simit satışı yapan 3 çocuğa sahip Memiş Kaplan, günde 250 tane simit satıyor ve evinin geçimini bu şekilde sağlıyor. Simitçinin örnek ve bir o kadar da mütevazi olan karakteri ve hijyene büyük önem vermesi müşterilerin takdirini alıyor. Her simit alan teşekkürlerini iletiyor.

Nuriye Demir isimli bir vatandaş, Çarşıya her uğradığında mutlaka Memiş Kaplan’dan simit aldığını anlattı. Simitlerin gayet temiz ve hijyenik bir şekilde satıldığını ileten Demir, kendisinin İstanbul’dan geldiğini ve hiçbir yerde böyle bir simitçiyle karşılaşmadığını aktardı.

Yozgat’ta Örnek

Musa Mermerkaya isimli bir diğer vatandaş ise Yozgat’ın örnek simitçi olduğunu gururla söyledi. Yozgat’ta kendisinin şahsen çoğu kişi tarafından tanındığını, yaz aylarında beyaz, kış aylarında ise siyah takım elbise giydiğini, kesinlikle kravatında bulunduğunu söyledi. Belirli noktalarda siten Memiş Kaplan’ın geçimini bu şekilde devam ettirdiğini belirtti.

Ekmeğe Saygı

18 yıldır evinin geçimini hiç durmadan simit satarak sağlayan Memiş Kaplan, çocuklarını bu işi yaparak okuttuğunu, oğlunun öğretmen olduğunu anlattı. Temizlik ve hijyene çok önem verdiğini sözlerine ekleyen Kaplan, eline eldiven takmadan herhangi bir şekilde iş yapmadığını, simitlerini maşayla kese kağıdına koyduğunu ve kimseye dokundurtmadığını ifade etti. Ardından ise müşterilerine kolonya ikram ettiğini anlatan Kaplan, ekmeğine saygı gösterdiğini de sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ