Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Taksici, Kadın Turisti Taciz Etti, Fazla Para Aldı!

  • 12 Kasım 2018
  • 369 kez görüntülendi.
Taksici, Kadın Turisti Taciz Etti, Fazla Para Aldı!
Konu Altı

Mecidiyeköy’den Beşiktaş istikametine doğru gitmek isteyen bir turist, taksi durdurdu. Bindiği takside tacize uğradı ve fazla para ödemek durumunda kaldı. Şikayetin ardından söz konusu taksici yakalandı.

Şişli’de daha önceden binmiş olduğu bir takside kendisinden normal tutarın daha üzerinde tutar alındığını iddia ederek bir sonraki yolculuğunu cep telefonuyla kamera kaydına alan bir turisti dolandırmaya çalışan ve taciz eden taksici, sivil trafik polisleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Daha önceden ehliyetine el konulduğu bilgisine ulaşılan ve toplamda 3.508 TL para cezası alan taksici tarafından kullandığı aracın çalışma belgesi belediyece iptal edildiğinden dolayı trafikten süresiz men edildi.

Taciz Etmekle Yetinmedi, Dolandırmaya Çalıştı

İstanbul Şişli’de Tayland uyruklu bir kadın turist, bir süre önce binmiş olduğu 34 TEH 13 plakalı bir takside normal ücretin dışında fazla ücret ödedi. Olayın sonrasında ise geçen Çarşamba günü kadın turist, aynı taksiyi gördü ve durdurdu. Turist, taksi şoförüne olayı farkettirmeden o anları kamera kaydına aldı. Yolculuk süresi boyunca kadınla sohbet ederken ara ara eline dokunan taksici kadını bu şekilde taciz etti.

Turist bunun ardından araçtan ineceği sırada taksicinin fazla para istemesiyle karşı karşıya kaldı. Kadının uzattığı 100 TL’yi alıp cebine koyan taksici ardından kadına 20 TL verdi. Bunun sonrasında ise verdiği 20 TL’yi geri istedi. Kadının taksicinin kendisini dolandırmaya çalıştığını anlamasıyla birlikte 100 TL’yi geri aldıktan sonra 30 TL vererek taksiden ayrıldığı bilgisine ulaşıldı.

Daha Önceden Ehliyeti Alınmış

Kadın tarafından paylaşılan görüntülerin sosyal medyada yankı uyandırmasıyla birlikte hemen harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü kapsamında görev yapmakta olan Sivil Trafik ekipleri, taksinin plakasından aracın kime ait olduğunun tespitini yapıp sahibine ulaştı. Ardından ise taksiyi sürenin Birol T. olduğunun tespitini gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla birlikte taksici yakalanarak gözaltına alındı.

Para Cezası Aldı

Şubede gerekli işlemleri gerçekleştirilen taksi sürücüsü Birol T.’nin ehliyetine el konuldu. Gerekçe olarak ise 100 ceza puanını doldurduğu belirtildi. Bunun ardından yaşanan olay sebebiyle çalışma belgesinin de iptal edilmesine karar verilen taksi, belediyeden tekrar belge alana kadar süresiz trafikten men edildi. Aynı zamanda sürücü için ise “çalışma ruhsatının bulunmaması”, “sürücü belgesi alınmamışken araç kullanmak”, “taksitmetre kullanmamak” suçlarından 3.508 TL para cezası verildi.

Yanlış Anlaşılmadan İbaret Dedi

Şubede işlemleri tamamlanan Birol T., adli işlemlerinin gerçekleştirilmesi üzere Adli Tıp’a gönderildi. Gazeteciler tarafından pişman olup olmadığı sorulan Birol T. hiçbir şey yapmadığını, tacizde de bulunmadığını her şeyin tamamen yanlış anlamadan kaynaklandığını anlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ