Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Taksici Kadına Sahte Para Vererek Ağlatan 2 İranlı Turist Kadın Bulundu!

  • 25 Ekim 2018
  • 371 kez görüntülendi.
Taksici Kadına Sahte Para Vererek Ağlatan 2 İranlı Turist Kadın Bulundu!
Konu Altı

İstanbul’da taksicilik yapan bir kadına sahte 100 TL verip kaçan ve kadının Taksim Meydanı’nda hüngür hüngür ağlayarak bir günlük maaşının gitmesine sebebiyet veren İranlı 2 turist kadın bulundu. Turistler ise paranın sahte olup olmadığına dair bilgilerinin olmadığını belirterek gözü yaşlı kadından özür dilediler.

İstanbul’da dün turistleri taşıdıktan sonra aldığı 100 TL’nin sahte olduğunu anlamasıyla birlikte Taksim’de aracını sağ şeride geçip direksiyon başında ağlayan kadın taksici Nurşen Aşık, ağladığını gören gençlerin “biz sana para verelim abla ağlama” dediklerini iletti. Bunu duyduğunda daha da çok ağladığını da sözlerine ekledi.

İstanbul Sarıyer’de 5 yıldır taksicilik yaparak geçimini sağlayan 60 yaşındaki Nurşen Aşık, Maslak’tan aldığı İran asıllı turistleri Taksim Meydanı’na götürdü. Ödemeyi sahte parayla yapan 2 İranlı turist, araçtan indikten bir süre sonra Aşık, paranın sahte olduğunu anladı ve hıçkıra hıçkıra ağladı.

Aşık’ın ağladığını gören duyarlı gençler ise ağlamaması için para teklifinde bulunarak Aşık’ı daha çok duygulandırdılar. Sahte para verilmesini gururuna yediremediğini söyleyen Nurşen Aşık, kızının öğretmen olduğunu, 1.000 TL aylık kira parası ödediğini ve tek başına mücadele verdiğini anlattı.

Kimseye karşı herhangi bir kötü niyet beslemediğini dile getiren Aşık, taksi plakasının ve aracının kiralık olduğunu, günlük 100 TL zar zor kazandığını, bu yapılanın gururuna çok büyük zede verdiğini aktardı. Namusuyla evine ekmek götürmeye çalıştığını aktaran Aşık, kimseye yük olmadan ve zarar vermeden çalıştığını, döktüğü gözyaşlarının ise bir anda geldiğini ve hakim olamadığını iletti.

Görüntülerin sosyal medyada büyük bir hızla yayılması ve tepki toplamasıyla birlikte çok sayıda taksiciden ve vatandaştan telefon alarak destek topladığını dile getiren 60 yaşındaki kadın taksici, Türkiye ve Türk insanının çok iyi olduğunu, herkesin içerisinde küçücükte olsa vicdan olduğunu anlattı.

Taksiye binen kızların bulunduğun duyan AŞIK, İranlı turistlerin sahte olduğunu bilmediklerini söyleyerek kendinden özür dilediğini belirtti. Ardından ise turistlerle hellaleştiğini söyleyen Aşık sahte parayı turistlere geri vererek, gerçek parayı aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ