Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Tanıtım Filminde FETÖ’ye Benzer Oyuncu Var Diye Soruşturma Açıldı!

  • 09 Kasım 2018
  • 746 kez görüntülendi.
Tanıtım Filminde FETÖ’ye Benzer Oyuncu Var Diye Soruşturma Açıldı!
Konu Altı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanan tanıtım filminde oyuncu olarak yer alan bir şahsın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e birebir benzemesi sebebiyle soruşturma açıldı. Açılan soruşturma sonucunda toplam olarak 3 kişi açığa alındı. Tanıtım filmi üzerinde inceleme gerçekleştiren uzmanlar ise, yaklaşık 2 dakika boyunca devam eden filmde toplamda 30’dan fazla sübliminal mesaj yakaladı.

Sorumlulara Soruşturma

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından eğitim çalışmalarında, kongrelerde ve yapılan seminerlerde seyrettirilmek üzere bir tanıtım filmi hazırladılar. Son olarak ekranda yayınlanması için Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’na gönderilen reklam filmi, buradan geçemedi ve skandalı ortaya çıkarıldı. Bu kapsamda film sorumlularıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Video Her Yerden Kaldırıldı

Reklam filminde evde hastalanan yaşlı bir vatandaşı oynamakta olan FETÖ elebaşına çok benzeyen bir oyuncunun bu dizide oynaması ve sık sık ekranlara gelmesi farkedilir farkedilmez video yayından kaldırıldı. Başlatılan soruşturma çerçevesinde filmi hazırlama noktasında görev yapan sözleşmeli personel B.T. ve F.F.U ile eğitim bölümünden sorumlu olan U.Y.Ç görevden uzaklaştırma aldılar. Aynı zamanda Ankara İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan çok sayıda personelinde soruşturma çerçevesine alındığı bilgisine ulaşıldı.

2 Dakikada 30 Mesaj!

Skandal videonun ortaya çıkmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından video üzerinde detaylı incelemeler gerçekleştirmek üzere uzman ekipler görevlendirildi ve saatlerce 2 dakikalık videoyu inceleme altına aldılar.

Toplam olarak 1 dakika 56 saniye olan videoyu yüzlerce kez izleyerek çözmeye çalıştılar. Bu kapsamda 30’a yakın sübliminal yani gizli mesaja ulaşıldı. Olaya yönelik soruşturma büyük bir hızla devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ