BÜYÜK ZAM İÇİN TARİH BELLİ OLDU!

Alışverişinizi yapmayı ihmal etmeyin. Uzmanlar çok büyük bir zammın yolda olduğunu söylüyor. Büyük zam için ise tarih verildi…

Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre; Vatandaşlar, gittikçe artan gıda ürünlerinin yüksek fiyatlarıyla mücadele ederken, bir yandan da giyim alışverişlerindeki yüksek fiyatlarla da mücadele ediyorlar. Zamlarla mücadele eden vatandaşlara bir kötü haber daha verildi. Sektör temsilcilerine göre hazır giyime de çok büyük bir zam daha gelecek. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, ciroların geçen yaza oranla ortalama % 80 arttığı bilgisini paylaşarak, “Birçok marka adet satışlarında maalesef hala pandemi öncesindeki rakamları yakalayamadı” dedi. Sözcü’nün aktardıklarına göre yazılı bir açıklama yapan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, “Haziran ayı verilerine göre, ÜFE ve TÜFE arasında toplam 60 puan fark bulunuyor. Firmalar bu maliyetleri önümüzdeki aylarda maalesef bir şekilde fiyatlara yansıtmak durumunda kalacak. Kış sezonu ürünlerinde yıllık bazda yüzde yüze varan fiyat artışları şaşırtıcı olmayacak. Bu yüzden imkanı ve parası olanlar ihtiyaç alışverişlerini öne çekiyor. Dolayısıyla adet satışlarında istenen düzeye ulaşılamasa da perakende sektöründe canlılık artarak devam ediyor” dedi.

Tarihin en büyük zammı kapıda! Şimdiden alışverişinizi yapın!

BU KIŞ ÇOK ZOR GEÇECEK!

Açıklamalara göre bu kış mevsiminin sadece gıda sektöründe değil aynı zamanda giyim sektöründe de sıkıntılı geçeceği aktarıldı. “Özellikle turist trafiği sayesinde çok güzel ve özlenen bir yaz sezonu geçiriyoruz. Turistlerin de katkısı ile bu hareketliliğin yaz sezonu boyunca süreceğini öngörüyoruz ve sürmesini umuyoruz.” diyen Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, “Ekim ayından sonrası için ise bir tahminde bulunmak için henüz erken olmakla birlikte hem sektör hem de tüketici açısından kış sezonunun zorlu geçeceğini söyleyebiliriz” ifadeleriyle devam etti. Bu açıklamalar doğrultusunda, kışlık hazır giyim planlarınızı şimdiden yapıp, alışverişinizi de şimdiden yapmanız çok yerinde bir karar olacaktır. Hem zaten eskiler hep demezler mi? “Kışın alışverişi yazdan, yazın alışverişi kıştan yapılır.” diye. Bir sezondan diğer sezona geçerken, her zaman piyasa fiyatından daha ucuz olan ürünler tercih edilmelidir.

Tarihin en büyük zammı kapıda! Şimdiden alışverişinizi yapın!