Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Taşeronda Kadroya Geçiş Tamamlandı! 50 Bin KİT İşçisi Kadro Bekliyor!

  • 06 Nisan 2018
  • 503 kez görüntülendi.
Taşeronda Kadroya Geçiş Tamamlandı! 50 Bin KİT İşçisi Kadro Bekliyor!
Konu Altı

Taşeron kadro düzenlemesinde taşeron ortadan kaldırılıp halk kurumunda kadroya geçiş için 2 Nisan itibari ile öngörülen süre tamamlandı.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni bir izah ile ne kadar taşeron kadroya geçtiğini açıklayacak. Bakanlıklarda ve halk kurumlarında hizmet alım sözleşmesi ile çalışmakta iken 696 sayılı KHK’nın hükümleri ile 375 Sayılı KHK’nın geçici maddeleri hükümlerine uyan adayların başvuruları 2 Ocak tarihinde alınmaya başlanıldı. Şartları uyan adaylar kurumların açmış olduğu sınava alınarak sınavdan 50 ve üzeri puan saha adaylar kadro hakkı elde etti. Peki KİT işçileri ne vakit kadro alacak?

50 BİN KİT İŞÇİSİ KADRO BEKLİYOR!

Kamu İktisadi Teşekküllerinde vazife saha işçiler bu süreçte kadro hakkı elde edemedi. Sendikalar KİT işçilerinin taleplerini hükümet yetkilerine ulaştırmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDĞAN ve Başbakan Binali YILDIRIM, KİT işçilerine müjdeyi verdi ve kadro hakkı için yeni bir süreç başlatıldı. Hazine Müsteşarlığı, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile KİT yetkililerin ortak çalışması Başbakan’a sunuldu. Hazine kadro aldıkça KİT’lere kadro verileceği açıklanmıştı. Taşeronda kadro düzenlemesinin tamamlanmasının ardından KİT işçileri işin olsa sitemize ne vakit kadro verileceğini sormaktalar. İşin olsa ekibi olarak kısa süre içinde KİT işçilerinin kadro durumu için yeni bir izah yapılmasını bekliyoruz.

İŞİN OLSA/ ÖZEL HABER

Son Güncelleme: 03.04.2018 23:41

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ