Teknoloji

Telefonunuzda bu belirtiler varsa hemen kontrol ettirin! İzleniyor olabilirsiniz!

AKILLI TELEFON KULLANICILARININ EN BÜYÜK DERDİ! İZLENİYOR MUYUM ACABA?

Akıllı telefonlarda kullanıcıların birçoğu “İzleniyor muyum” yoksa “dinleniyor muyum” korkusu yaşıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte başkalarının telefonlarına sızabilmek de kolay hale geldi. Hal böyle olunca akıllı telefon kullanıcılarını da bir korku kapladı. Telefonunuzda bu üç belirti varsa dikkat edin! Maalesef ki biri veya birileri tarafından izleniyorsunuz.

pexels tyler lastovich 699122

Yeniakit.com.tr‘de yer alan habere göre; akıllı telefonlarımızın gözetlendiğinden şüpheleniyor ve bunu ortaya çıkartmak istiyorsak bunu birkaç yöntem ile ortaya çıkarabiliriz. Günümüzde cep telefonlarını izlemek ve dinlemek için kullanılabilecek birçok uygulama var. Bu uygulamalar ile beraber telefonunuza dolayısıyla da size erişerek evinizde ve işyerinizde sizi izleyebilir daha da kötüsü verilerinize de ulaşabilirler. Öncelikle akıllı telefonunuza erişmek isteyen kişinin telefona bir casus program uygulaması yükleyebilmesi için telefonunuzu eline alması gerekir, çünkü telefona bir casus program uygulaması yüklemesi uzaktan çok daha zor olacaktır. Bu nedenle kim olursa olsun herhangi birisinin cep telefonunuza fiziksel olarak erişiminin olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer bu durumdan eminseniz çok daha fazla endişelenmenize gerek yok ama emin olamıyorsanız işte dikkat etmeniz gereken belirtiler şunlardır;

Önerilen İçerik :   WhatsApp'a Güncelleme Geldi! Sohbet Ederken Dikkatli Olun!
pexels tracy le blanc 607812

EN ÖNEMLİ BELİRTİLER!

  • Telefonun pil ömrü daha hızlı bitiyor
  • Aniden ortaya çıkan arızalar

Telefonunuzu o an kullanmıyorsunuz, telefonunuz kullanım dışı ve sadece masanın üzerinde duruyor ama buna rağmen aşırı ısınıyor ve pil ömrünüz daha hızlı azalıyorsa çok dikkat edin, o zaman anormal bir durum var demektir. Çünkü bunun nedeni telefonunuzda yüklü olan casus program uygulamasının arka planda çalışıyor olması olabilir. Eğer Iphone kullanıyorsanız hemen telefonun ayarlar bölümüne girerek pil seçeneğine dokunun ve enerji tüketiminin genel olarak sizin kullandığınız uygulamalardan mı kaynaklı yoksa başka uygulamalar mı harcıyor kontrol edin. Bu işlemin aynısını Android telefonlarda da uygulayabilirsiniz.

pexels laura stanley 5199930

Telefonunuz normalde çalıştığından daha yavaş çalışıyor ve basit işlemleri bile halletmek çok uzun zamanlar alıyor ya da televizyon, radyo ve diğer teknolojik cihazlar ile etkileşime giriyorsa, çok önemli bir sorun var demektir. Çünkü, bunlar telefonunuza erişmek isteyen kişinin olduğuna işaret edecek şüpheli durumların habercisi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu