Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

TESK’ten kurbanlıkta ‘dolandırıcılık’ uyarısı

  • 21 Ağustos 2018
  • 333 kez görüntülendi.
TESK’ten kurbanlıkta ‘dolandırıcılık’ uyarısı
Konu Altı

TESK Umumi Başkanı Palandöken “Pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız bilhassa kurbanlık alışverişinde düzmece paraya karşı fazla dikkatli olmalı” uyarısı yaptı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken yazılı açıklamasında, Kurban Bayramı’na az bir süre kala alışveriş yoğunluğu yaşanan pazar yerlerinde yaşanabilecek dolandırıcılıklara karşı vatandaşları uyardı.

Bu sene Kurban Bayramı’nda piyasaya 20 milyar liranın girmesinin beklendiğine işaret eden Palandöken, üreticilerin emeğinin boşa gitmemesi için pazar yerlerindeki denetimlerin artırılması gerektiğini vurguladı.

Palandöken, kalabalık pazarlara giden dolandırıcıların düzmece paralarla alışveriş yaparak piyasaya bu paraları sürdüğüne dikkati çekerek, “Pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımız bilhassa kurbanlık alışverişinde düzmece paraya karşı fazla dikkatli olmalı. Bayram arifesinde kalabalık satış noktalarında zabıta ve polis ekipleri tarafından yapılan düzmece nakit denetimleri sıkılaştırılmalı” değerlendirmesinde bulundu.

Emniyet güçlerinin de kurban satıcılarını düzmece paraya karşı bilgilendirmesi gerektiğini anlatım eden Palandöken, bilhassa bayram arifesinde pazarların yoğunluğundan faydalanmak isteyen dolandırıcılara fırsat verilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Palandöken, hayvan pazarlarının yanı dizi besin ve giyim pazarlarındaki esnafın da bayram yoğunluğunda düzmece nakit ve altına karşı dikkatli olması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bayram yoğunluğunun olduğu pazarlarda düzmece nakit ve altınlar piyasaya fazla acele yayılıyor. Pazarcıların kendi usulleriyle düzmece nakit ve altın tespiti yapması tek başına yeterli değil. Pazar yerlerindeki zabıta ve emniyet güçleri şüpheli hareketlerde bulunanları tespit ederek denetlemeli. Öte yandan düzmece nakit ve altının nasıl anlaşılacağı vatan genelindeki pazarlarda uygulamalı olarak vatandaşlara anlatılmalı.”

KURBAN FİYATLARI NE KADAR?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ