Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

TESK’ten uçak biletlerinde tavan fiyat talebi

  • 01 Temmuz 2018
  • 464 kez görüntülendi.
TESK’ten uçak biletlerinde tavan fiyat talebi
Konu Altı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)  Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tatil dönemlerinde teyyare bileti fiyatlarının  yüksekliğine dikkati çekerek, “Tatil planı yapan vatandaşların mağdur olmaması  için teyyare bileti fiyatlarına taban ve tavan eder uygulaması getirilmeli.”  ifadesini kullandı. 

Palandöken, yazılı açıklamasında, okulların kapanması ve seçimlerin  bitmesiyle tatile çıkanların sayısında artış olduğunun altını çizerek, “Talebin  yoğun olduğu, herkesin yolculuk yapacağı tatil dönemlerinde teyyare bileti fiyatları  cep yakıyor. Tatil planı yapan vatandaşların mağdur olmaması için teyyare bileti  fiyatlarına taban ve tavan eder uygulaması getirilmeli.” değerlendirmesinde  bulundu.

Bendevi Palandöken, taban ve tavan eder uygulaması sayesinde hava  yolu taşımacılığının daha da gelişeceğini savundu.

İnternet üzerinden online tatil rezervasyonlarına da değinen  Palandöken, şunları kaydetti:

“Avantajlardan yararlanmak için online tatil satın alırken fazla  dikkatli olmak gerek. Çünkü bu pazarın büyümesi birçok dolandırıcılığı da  beraberinde getiriyor. Kredi kartıyla internet üzerinden tatil satın saha  vatandaşlar otele gittiklerinde aynı odanın 3-4 aileye daha satıldığı haberiyle  karşılaşabiliyor. Bu tarz dolandırıcılıklara maruz kalmamak için online tatil  satın alırken kurumsal ve güvenilir internet siteleri tercih edilmeli.”
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ