Yaşam

Tıkalı lavabo nasıl açılır? Evdeki malzemelerle tıkalı lavaboları açabilirsiniz! İşte lavabo açma yöntemleri!

Her gün kullanılan mutfak ve banyo lavabolarında zamanla bazı tıkanmalar yaşanıyor. Oldukça can sıkıcı olan bu durumunun çözümü de merak ediliyor ve araştırılıyor.

Eğer siz de evinizdeki tıkanan lavaboları açtırmak için bir sürü para harcıyorsanız artık tıkanan lavaboları açtırmak için para harcamanıza gerek kalmayacak.

Mynet’te yer alan habere göre, tıkanmış giderleri evinizdeki malzemelerle çok kolay bir şekilde açabilirsiniz.

pexels monstera 6781116 1

Peki tıkalı lavabo nasıl açılır? Evdeki malzemelerle tıkalı lavabolar nasıl açılır? İşte lavabo açma yöntemleri…

Siz de aşağıda yer alan yöntemlerle tıkalı lavabolarınızı kolayca açabilirsiniz. İşte detaylar…

Zamanla belirli sebeplere bağlı olarak tıkanan lavabolar bazı sıkıntılar yaşatabiliyor. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, lavabo giderinde biriken yiyecek, yağ, saç ve benzeri maddeler lavaboların tıkanmasına sebep oluyor.
Söz konusu bu tıkanmalar da suyun geçmesini zorlaştırıyor ve hijyeni etkiliyor. Her evde yaşanan lavabo tıkanmalarını çözmek için bazı çeşitli yöntemler deneniyor. Fakat söz konusu bu yöntemler çok pahalı olsa bile bazı zamanlarda istenilen sonuçları vermeyebiliyor. Siz de elinizde uygulayacağınız doğal yöntemlerle tıkalı lavabolarınızı kolayca açabilirsiniz.

pexels ivan samkov 4491169 1

SICAK SU KULLANABİLİRSİNİZ

Siz de tıkanmış giderlerinizi temizlemek için en ucuz ve en kolay yollar arasında yer alan gidere biraz kaynar su dökme yönteminden yararlanabilirsiniz. Muhtemelen her gün lavabonuzdaki giderden su akıtıyor olsanız da, en sıcakta taze kaynatılmış su kullanmak, lavabonuzdaki herhangi bir donmuş yağı ya da diğer tıkanıklıkları eritmeye ve hareket ettirmeye yardımcı olur. Bu tıkanıklığı hareket ettirmek için sıcak su işlemini birkaç defa tekrarlayın. Bu strateji, diğer birçok tıkanıklık türünü temizlemede işe yarayan yöntemler arasında yer alıyor.

pexels karolina grabowska 5240613 1

LAVABO AÇMAK İÇİN EN ETKİLİ ÇÖZÜM KABARTMA TOZU VE SİRKE

Yine herhangi bir kimyasal içermeyen daha bilimsel bir çözüm için, her evde bulunan beyaz sirke ve kabartma tozu karışımını kullanabilirsiniz. Lavabodaki fazla suyu alın ve daha sonra bir kaşık kullanarak gidere bir bardak kabartma tozu koyun ve eğer gerekirse de bu tozu borunun içine itin. Daha sonra bir bardak beyaz sirke ekleyin ve bu karışımı 15 dakika kadar bekletin, daha sonra ise lavabonuzun giderini bir tıpa ya da kapakla kapatın, bu noktadan sonra sıcak suyun sorunsuz bir biçimde giderinizden akmasına izin verebilirsiniz.

Duşakabindeki su lekeleri nasıl çıkar? Duşakabin lekelerini evdeki malzemelerle işte böyle çıkarabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu