Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Tillerson’dan veda konuşması: Dürüstlüğünüzü asla kaybetmeyin

  • 23 Mart 2018
  • 380 kez görüntülendi.
Tillerson’dan veda konuşması: Dürüstlüğünüzü asla kaybetmeyin
Konu Altı

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Bakanlıkta yaptığı veda konuşmasında, “En değerli varlığınız olan dürüstlüğünüzü asla kaybetmeyin” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, bakanlıkta veda konuşması yaptı.

Konuşmasında Reis Trump’ın ismini anmayan Tillorson, “En değerli varlığınız olan dürüstlüğünüzü asla kaybetmeyin” ifadesini kullandı.

Tillerson, başşehir Washington’u “Kötü niyetli bir şehir” olarak tanım etti. Tillerson, “Bu kent fena niyetli bir kent olabilir, ama siz bunun parçası olmak zorunda değilsiniz” diye konuştu.

Bakan Tillerson, bakanlıktaki görevlilerin birbirlerine karşı “kibar” olmalarını istedi.

ABD Başkanı Trump, 13 Mart’ta, sabah saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden izah yaparak, Tillerson’ı görevden aldığını ve yerine ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Mike Pompeo’yu getireceğini duyurmuştu.

ABD basını, Tillerson’ın görevine son verildiğini Twitter üzerinden öğrendiği iddia etmişti.

Tillerson, görevden alınmasının ardından düzenlediği ilk basın toplantısında vazife süresinin 31 Mart’ta sona ereceğini bildirmişti.

Bakanlıkta yeni nakil gerçekleşene kadar görevi, Bakan Yardımcısı John Sullivan yürütüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ