Ekonomi

TOKi İstanbul projeleri resmen satışa çıkıyor! İstanbullulara hemen teslim ucuz konut müjdesi!

Ağustos ayında dar gelirliler için 150 bin sosyal konut projesi başvurularını başlatan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbullulara büyük müjdeyi verdi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda mega kentte yer alan toplam 185 adet konutu satışa çıkardığını açıkladı. İşte detaylar…

Dar ve orta gelirlileri düşük taksitler ve düşük peşinatlarla hayallerindeki eve kavuşturan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı şimdi de İstanbul projelerini satışa çıkarıyor.

TOKİ’nin resmi internet sitesinde yer alan detaylara göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi kapsamındaki toplam 185 adet konutu “açık artırma” yöntemiyle satışa çıkarıyor.

pexels rodnae productions 8292791 1
pexels rodnae productions 8292791 1

TOKİ İSTANBUL PROJELERİ SATIŞA ÇIKIYOR

Aktarılan son dakika detaylarına göre, Gaziosmanpaşa Sarıgöl Projesindeki toplam 110 konut için 2 Ağustos Salı günü saat 10.30’da, Beyoğlu Sütlüce Projesindeki toplam 75 konut için ise 3 Ağustos Çarşamba günü saat 10.30’da açık artırma yapılacak.

Yine açıklanan resmi detaylara göre, mega kent İstanbul’da yer alan toplam 2 projedeki 185 konut için TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan açık artırmada, “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden de canlı yayınla da teklif alınabilecek.

İstanbulluların merakla beklediği konutlara için yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade imkanıyla sahip olunabiliyor. Yine aktarılan resmi detaylara göre, satış sonunda alıcılara Gaziosmanpaşa projesinde yer alan konutlar hemen, Beyoğlu Sütlüce Mahallesi’nde yer alan konutlar da 12 ay içerisinde teslim edilmiş olacak.

pexels rodnae productions 8293720 1 1
pexels rodnae productions 8293720 1 1

TOKİ İSTANBUL PROJELERİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İstanbullular tarafından dört gözle beklenen açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası AŞ tarafından yürütülecek. Merakla beklenen açık artırmaya için başvurular, 18 Temmuz tarihinde başlayacak. Ayrıca 2-3 Ağustos tarihlerinde de Türkiye Halk Bankası’nın tüm şubelerinden de başvuru yapma imkanı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu