Ekonomi

TOKİ Sosyal konut başvuruları başladı mı? TOKİ 2022 başvuruları ne zaman nereye yapılacak?

Dar gelirli vatandaşlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının sosyal konut başvurularını merak ediyor ve araştırıyor.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, daha öncesinde 100 bin konut ile binlerce vatandaşı konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu seneki sosyal konut projeleri için de Ağustos ayını işaret etti.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bu yılın Ağustos ayında 100 bin konutluk yeni bir kampanya başlatacaklarını dile getirdi.

pexels pixabay 358636 1

Peki TOKİ Sosyal konut başvuruları başladı mı? TOKİ 2022 başvuruları ne zaman nereye yapılacak? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi TOKİ’nin sosyal konut projelerini merakla bekliyor. Sosyal konut başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar “TOKİ Sosyal konut başvuruları başladı mı? TOKİ 2022 başvuruları ne zaman nereye yapılacak?” gibi soruların yanıtlarını araştırıyor.

2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire tiplerinin yer alacağı TOKİ başvuruları ile ilgili tarihler çok yakın zamanda netlik kazanacak. Yüz binlerce kişinin kira öder gibi ev sahibi olacağı TOKİ’nin 100 bin konut kampanyası bu yılın ağustos ayında başlayacak.

Önerilen İçerik :   Emeklilerin maaş farkları tek tek yatıyor! İşte BAĞKUR, SSK, 4A-4B-4C Temmuz ayı emekli maaşları ödeme takvimi!
pexels emre can acer 2079234 1

TOKİ 2022 UCUZ KONUT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

TOKİ 2022 ucuz konut başvuruları için şu an herhangi bir tarih açıklanmadı. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, yüz binlerce kişinin kira öder gibi ucuz ve yeni evlere sahip olmasını sağlayan TOKİ bu yılın ağustos ayında yeni bir kampanyasının detaylarını duyuracak.

Aktarılan detaylara göre, 100 bin yeni konutun daha yapılacağı bilgisi verilirken, dar gelirli vatandaşa birbirinden farklı bütçe seçenekleriyle yeni konut sahibi olma fırsatı verilecek.

TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURU TARİHİ 2022

Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan TOKİ Başkanı Ömer Bulur, bu senenin ağustos ayında yeni bir sosyal konut kampanyası başlatılacağını dile getirerek, buradaki konut sayısı da en az 100 bin olacağını kaydetti.

Ömer Bulut ayrıca İl il, tüm şehirlerin talepleri doğrultusunda ve proje yerlerini de seçmek suretiyle hazırlıklarını tamamladıklarını dile getirerek, inşallah ağustos ayı içerisinde de bu yeni 100 bin konut projesini açıklayacaklarını müjdeledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu