Ekonomi

TOKİ’den 24 ilde sıfır konut müjdesi geldi! Kiradan çok daha ucuza sıfır konut fırsatı!

Yeni bir konut sahibi olmak isteyenler Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu konut İdaresi Başkanlığının yeni kampanyalarını merak ediyor ve araştırıyor.

Akşam’da yer alan habere göre, TOKİ yeni ayın ilk günleriyle birlikte kampanyalarını da tek tek duyurdu. TOKİ’nin resmi internet sitesinde yer alan detaylara göre, 24 ilde 0 daire satışı gerçekleştirilecek.

Peki satışa çıkarılacak olan konutlar hangi illerde yer alıyor? Fiyatları ne kadar? TOKİ projelerine nasıl başvurulur? İşte merak edilen soruların yanıtları…

toki1 14

TOKİ 2022 PROJELERİ HANGİ İLLERDE?

Dar gelirli aileleri düşük taksitlerle ev sahibi yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi’nin internet sayfasında yer alan bilgilere göre, TOKİ 24 ilde konut satışı yapacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının “Satış ve Duyurular” bölümünde yer alan projelere baktığımızda toplamda Toplamda 24 ilde 420 bin TL bandından başlayan fiyatlarla konut satışı yapıldığını görüyoruz. Yine aktarılan detaylara göre, yüzde 10, 15 ve 20 peşinat seçenekleriyle de konut sahibi olmak mümkün.

Örnek vermek gerekirse Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Subaşı Mahallesi’nde yer alan bir konutun satış bedeli KDV hariç 424 bin TL şeklinde açıklandı. Projeden yüzde 25 peşinatla ev sahibi olunabilirken aylık taksitler ise 1,769 TL’ye denk geliyor.

Önerilen İçerik :   Milyonlarca emekliye müjde! En düşük emekli maaşının ne kadar olacağı belli oldu!
toki2

TOKİ HANGİ İLLERDE KONUT SATACAK?

TOKİ’nin konut satışının devam ettiği kentler şu şekilde: İzmir, Kırıkkale, Aksaray, Karaman, Bolu, Iğdır, Bursa, Kilis, Çankırı, Çorum, Elazığ, Erzincan, Kocaeli, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kütahya, Konya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van.

toki3 18

TOKİ PROJELERİNE BAŞVURMAK İÇİN HANGİ BELGELER GEREKİYOR?

-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumlarına göre T.C. Emekli Sandığından edinecekleri “Hak Sahipliği Belgesi”

-Kimlik Fotokopisi,

-Engelli vatandaşların, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi ya da tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınan sağlık heyet raporu

-Emekli vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan aldıkları Emekli Kimlik Belgesini ya da belgesi henüz çıkmadıysa da emekli olduğunu gösteren belge ya da yazıyı ibraz etmek zorundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu