Ekonomi

TOKİ’den bu iller için ucuz konut müjdesi geldi! Başvurular başlıyor! Siz de kiradan da ucuz taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz!

Dar gelirli aileleri kiradan daha düşük taksit bedelleriyle ev sahibi yapmaya devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 24 ildeki projelerini satışa çıkarıyor.

Peki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan ucuz konut projeleri için ne zaman başlıyor? Projeler için ödenecek taksit bedelleri ne kadar? İşte 24 ildeki ucuz TOKİ projeleri listesi…

Olaymedya’da yer alan habere göre, dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Temmuz ayı ile beraber yeni projelerini de satışa çıkardı. TOKİ yaptığı açıklamada kura yöntemi ile satış yapacağını duyurarak 24 ildeki ucuz konut projelerini açıkladı.

house 1407562 1280 1
house 1407562 1280 1

TOKİ PROJELERİ HANGİ İLLERDE? TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Peki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan ucuz konut projeleri için ne zaman başlıyor? Projeler için ödenecek taksit bedelleri ne kadar? İşte 24 ildeki ucuz TOKİ projeleri listesi…

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, pek çok faktör çerçevesinde artmaya devam eden ev fiyatları, yeni bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşların uygun fiyatlarla konut sahibi olma hayallerini adeta suya düşürdü.

Önerilen İçerik :   Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Eğer sadece asgari ödeme yapıyorsanız...

Yei yıla girilmesiyle beraber konut fiyatlarının düşmesini bekleyen vatandaşlar artan inşaat malzemeleri fiyatlarının ev fiyatlarını daha da artırmasıyla konut hayallerini ertelemek zorunda kaldı.

Fakat dar gelirli ailelerin yüzünü güldüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ev hayali kuranların yüzünü güldürecek açıklamayı yaptı. TOKİ resmi internet sitesinde yayımladığı duyurularda toplamda 24 ilde ucuz konut başvurularını başlatacağını açıkladı.

Hayata geçirdiği yeni konut projeleriyle dar ve orta gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapan TOKİ, Temmuz ayında 24 ilde konut satacak. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, söz konusu konutlar kuralı satış yöntemiyle satışa çıkacak. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre projeler için başvurular 18 Temmuz tarihinde başlayacak.

pexels luis yanez 206172 1
pexels luis yanez 206172 1

TOKİ HANGİ İLLERDE KONUT SATACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamada satış yapacağı illeri de açıkladı. Peki TOKİ hangi illerde konut satacak? TOKİ ucuz konut projeleri hangi illerde? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

-Tekirdağ: 384 bin liradan;
-Iğdır Merkez: 462 bin liradan;
-Bursa: 424 bin liradan;
-Çankırı:384 bin liradan;
-Kilis Merkez: 355 bin liradan;
-İzmir Selçuk- Kemalpaşa: 410 bin liradan;
-Çorum: 453 bin liradan;
-Elazığ: 441 bin liradan;
-Erzincan:384 bin liradan;
-Karaman Merkez: 439 bin liradan;
-Gaziantep Nurdağı: 444 bin liradan;
-Kocaeli Sekbanlı- Sepetçi: 415 bin liradan;
-Van: 384 bin liradan;
-Sivas Merkez: 408 bin liradan;
-Aksaray:384 bin liradan;
-Uşak Merkez: 369 bin liradan;
-Yozgat Çandır: 163 bin liradan;
-Şanlıurfa: 412 bin liradan;
-Siirt: 396 bin liradan;
-Bolu: 384 bin liradan;
-Hatay Belen: 410 bin liradan;
-Kütahya Merkez- Dumlupınar: 508 bin liradan;
-Konya: 384 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

Önerilen İçerik :   Herkese 5 bin Türk lirası! Para ihtiyacı olanlar dikkat!
pexels pixabay 358636 1
pexels pixabay 358636 1

TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURULARI 2022 NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının ucuz konut projelerine başvuru yapmak isteyenler başvuruların başlayacağı tarihi de merak ediyor ve araştırıyor. TOKİ’nin resmi internet sitesinde yer alan detaylara göre, 24 ildeki ucuz konut projesi için başvurular 18 Temmuz tarihinde başlayacak ve Ziraat Bankası aracılığıyla alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu