Gündem

TOKİ’den dar gelirlilere bayram müjdesi! O ile tam tamına 2 bin 429 konut geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı son dakika yeni konut projesi müjdesini verdi. TOKİ tarafından yapılan açıklamada Gaziantep Şehitkamil ilçesinde toplamda 4 etaplık bir proje inşa edileceği açıklandı.

Mebpersonelcom’da yer alan habere göre, Gaziantep Şehitkamil’de 4 etap olarak inşa edilecek projelerde toplam 2 bin 429 adet konut yer alacak.

Yatay mimariyle inşa edilecek TOKİ Gaziantep Şehitkamil projeleri yöresel unsurları da taşıyacak. Projede çocuk oyun parkları, yürüyüş yolları, yeşil alanları ve esnafla vatandaşların bir arada olduğu mahalle kültürünü yaşatan, yeni yaşam alanları inşa edilecek.

pexels pixabay 358636 1

Peki TOKİ Gaziantep Şehitkamil projelerinin ihalesi ne zaman yapılacak? İşte Gazianteplilerin merakla beklediği o projeler…

TOKİ GAZİANTEP PROJELERİ 2022

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, söz konusu konutlardan 541 tanesinin ihalesi 25 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak. Merakla beklenen konutlardan 587 tanesinin ihalesi 26 Temmuz 2022 tarihinde, 675 tanesinin ihalesi 27 Temmuz 2022 tarihinde, 626 tanesinin ihalesi de 28 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

GAZİANTEP KUZEYŞEHİR’DE 250 BİN KİŞİ YAŞAYACAK

Gaziantep ilinde sosyal konut alanında Türkiye’nin en büyük konut projeleri arasında gösterilen Kuzeyşehir Projesini inşa eden TOKİ inşaat çalışmalarını tamamladığı projelerin anahtarlarını da sahiplerine teslim etti.

Önerilen İçerik :   Alkol satışı yasağı kalktı mı? Kafalar karıştı! Bakanlık açıklama yaptı!

Hayatın başladığı Gaziantep Kuzeyşehir’de vatandaşların eğitimden sağlığa, sosyal yaşamdan ulaşıma kadar tüm fiziki ve sosyal ihtiyaçlarına da yanıt verildi.

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 yılına kadar tamamlanması planlanan ve merakla beklenen Gaziantep Kuzeyşehir Projesinde yaklaşık olarak 250 bin kişi yaşayacağı belirtildi. Söz konusu projeyle toplamda 50 bin konut hayata geçirilecek.

pexels luis yanez 206172 1

MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Gaziantep’te inşaat çalışmalarına başlanan millet bahçesinin yapımı da hız kesmeden devam ediyor. Şehir merkezinde inşa edilen ve merakla beklenen Gaziantep Millet Bahçesi’nde gezinti yolları, çarşılar ve çim alanları bulunacak.

GAZİANTEP MİLLET BAHÇESİ 2. ETAP İHALESİ NE ZAMAN?

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre bitki ve peyzajı ile Gaziantep şehrine yeni bir soluk getirecek olan Gaziantep Millet Bahçesi projesi yeşili ve dinlenme alanları ile doğayla iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı haline gelecek.

GAZİANTEP YATIRIMLARI HIZ KESMİYOR

TOKİ yaptığı açıklamada her alanda yatırım yaptığını belirterek, UEFA standartlarında toplamda 33 bin seyirci kapasiteli, 1.117 araçlık otoparkı ve locaları yer alan stadyum hayata geçirdiği de kaydedildi.

Önerilen İçerik :   Fenerbahçe Token yorum! Fenerbahçe Token Paribu ön satış!

Ayrıca yine söz konusu açıklamada TOKİ’nin Gaziantep’te toplamda 19 ticaret merkezi, 25 okul, 19 cami, 1 hastane, 3 sağlık ocağı, 3 kamu hizmet binası ve 2 spor salonunun inşaat çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu