YaşamGündem

TOKİ’den esnafa büyük müjde! 81 ilde ucuz iş yerleri inşa edilecek!

Dar gelirli aileler için ucuz konut projeleri hayata geçiren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı milyonlarca esnafın da yüzünü güldüren müjdeyi verdi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yaptığı açıklamada 81 ilde hayata geçireceği sosyal konut projeleri kapsamında iş yerleri de inşa edeceğini açıkladı.

Peki TOKİ iş yeri projesinin detayları neler? TOKİ iş yeri projesi başvuruları başladı mı? İşte TOKİ iş yeri başvuru detayları 2022…

Sabah gazetesinin aktardığına göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 81 ilde başlattığı sosyal konut projesi için esnafın da yüzünü güldürecek. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, toplamda 81 dar gelirliler için yapılacak sosyal konut projelerinde işyerleri ve esnaf da kapsama alınmış oldu.

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülecek olan ve “Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi” olarak lanse edilen sosyal konut projesinde bir son dakika gelişmesi yaşandı. 81 şehirde inşa edilecek olan sosyal konut projelerinde işyerleri de kapsama alındı.

Önerilen İçerik :   Bunları yaparsanız kendinize olan sevginiz 5 kat daha artacak!

Verilen son dakika bilgilerine göre milyonlarca esnafın yüzünü güldüren projenin detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

22662133356 2d4c2f66bc

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, önümüzdeki Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği 81 kentte dar gelirliler için inşa edilecek olan sosyal konut projesinde esnafa da müjde verildi. Sosyal konut ve arsanın dışında iş yerleri de bu kapsama alındı. Yine aktarılan son dakika bilgilerine göre, illerde küçük ve orta ölçekli işletmeler için tesisler yapılacak. Söz konusu iş yerleri vatandaşlara 20 yıl vadeyle satılacak.

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eliyle hayata geçirilecek olan proje kapsamında 81 şehirde küçük ve orta ölçekli işletmeler için sanayi tesisleri inşa edilecek. Yine aktarılan son dakika bilgilerine göre, kura yöntemiyle satışa çıkarılacak olan ticari ünitelerin sayısı ve özellikleri vatandaşların taleplerine göre farklılık gösterecek.

Önümüzdeki Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm detayların resmen açıklanacağı projeler kapsamında, altyapılı arsa satışı projesinde de hiç konutu olmayan vatandaşlara kendi istediği gibi konut yapma imkanı yine uygun ödeme koşullarıyla sağlanması hedefleniyor.

Önerilen İçerik :   Buğra Kavuncu'ya kim saldırdı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu