Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Trump bu sefer de ‘Google’ı hedef aldı!

  • 29 Ağustos 2018
  • 354 kez görüntülendi.
Trump bu sefer de ‘Google’ı  hedef aldı!
Konu Altı

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Google’da ‘Trump  haberleri’ araması yapılınca sadece düzmece havadis, bilgi, salık medyasının sonuçları  gösteriliyor. Yani benim ve diğerleri için hileli, neredeyse tüm haberler kötü.  Sahte CNN öne çıkıyor. Cumhuriyetçi/Muhafazakar medya engelleniyor. Kanun dışı?”  ifadelerini kullandı.

Ayrıca, paylaşımında, Google’da ‘Trump Haberleri’ araması yapıldığında  çıkan sonuçların yüzde 96’sının milli ve sol eğilimli medyadan geldiğini iddia  eden Trump, “Bu fazla tehlikeli. Google ve diğerleri muhafazakarların sesini  bastırıyor, iyi olan bilgi ve haberleri ise saklıyor. Bizim neyi görüp  göremeyeceğimizi denetim ediyorlar. Bu fazla ağırbaşlı durum, ele alınacaktır!”  yorumunu yaptı.

“Aramalar siyasi gündem oluşturmak için kullanılmıyor”

Trump’ın paylaşımının ardından, Amerikalı teknoloji devi Google’ın ana  kuruluşu Alphabet ise laf konusu iddialara cevap olarak bir izah yaptı.

Açıklamada, “Aramalar siyasi gündem oluşturmak için kullanılmıyor.  Arama sonuçları herhangi bir siyasi ideolojiyi ön yargılı kılmıyor.” ifadeleri  kullanıldı.

Arama sonuçlarındaki sıralamanın siyasi düşünceleri etkilemek için  oluşturulmadığı bilgisine yer verilen açıklamada, kullanıcılar için arama  sonuçlarının kalitesinin korunması için algoritmalara her sene yüzlerce yenilik  getirildiği aktarıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ