Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Trump, Twitter hesabından Çin’i hedef aldı!

  • 29 Ağustos 2018
  • 491 kez görüntülendi.
Trump, Twitter hesabından Çin’i hedef aldı!
Konu Altı

Başkanlık koltuğundaki en zor haftasını geride bırakan ABD lideri Donald Trump, Twitter hesabından bu kez Çin’i hedef aldı.

Rusya soruşturmasında eski avukatının itirafçı olmasıyla aka şok yaşayan Trump, Kasım 2016’daki başkanlık seçiminde kendisiyle yarışan rakibi Hillary Clinton’ın elektronik posta hesaplarının Çin tarafından hacklendiğini açıkladı. Herhangi bir delil göstermeyen ABD Başkanı’na göre, Çin’in siber saldırısına uğrayan hesapta fazla sayıda saklı bilgi vardı.

Kampanya sürecinde hacklenen e-mailler seçimler ve sonrasında çokça tartışılırken, ABD daha evvel laf konusu olayla ilgili Rusya’yı suçlamıştı.

Trump, kendisini köşeye sıkıştıran FBI ve öbür resmi kurumların bir sonraki hamlesinin daha iyi olacağını ve güvenilirliklerini sonsuza kadar kaybedeceklerini savundu. Trump’ın ismini doğrudan andığı kişiler arasında, FBI başkanlığından kovduğu James Comey de var.

Trump’ın Twitter mesajından saatler sonra izah yapan Çin Dışişleri Bakanlığı, bu gibi suçlamalarda yeni bir şeyin olmadığını belirtti.

TRUMP’IN BAŞ AĞRISI…

Avukat Michael Cohen’in Trump’ın ilişkiye girdiği bir porno yıldızı ile bir Playboy modeline 280 bin dolarlık sus payının kampanya fonundan ödendiğini söylemesi, ABD ve dünyayı sarstı.

Önce verilen parayı reddeden, ardından kendi cebinden ödediğini söyleyen Trump, kampanya kurallarının ihlal edilmediğini savunuyor.

ABD Reis Trump’ın azil sürecini konuşurken, gözler Kasım ayında gerçekleşecek Kongre ara seçimlerinde.

20 Ocak 2017’de başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana Rusya’nın gölgesinden kurtulamayan Trump’ın başını ağrıtan soruşturmayı, hususi savcı Robert Mueller yürütüyor.

Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönündeki bilgiler, ABD istihbarat kurumları tarafından seslendiriliyor. Rusya lideri Vladimir Putin’le bir araya gelen Trump’ın kendi istihbarat örgütleri yerine Moskova yönetiminin yanında yer alıp ‘Seçimlere müdahale yok’ demesi, kıyametin kopmasına yol açmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ