Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Trump’tan 5 milyar dolarlık rekor cezaya eleştiri

  • 20 Temmuz 2018
  • 342 kez görüntülendi.
Trump’tan 5 milyar dolarlık rekor cezaya eleştiri
Konu Altı

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ben size söylemiştim.  Avrupa Birliği bizim en aka şirketlerimizden biri olan Google’a 5 milyar  dolarlık ceza verdi. ABD’yi gerçekten istismar ediyorlar ama bu uzun sürmeyecek!”  ifadesini kullandı.

AB Komisyonu, dün yaptığı açıklamada, Google’ın akıllı telefon ve  tablet gibi mobil cihazlarda kullanılan  Android işletim sisteminde piyasa  hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle 4,3 milyar avroluk ceza kararı  alındığını bildirmişti.

AB Komisyonu ayrıca, Google’ın 90 gün içinde çalışma biçimini  değiştirmesi gerektiğini belirtmişti.

Bunun üzerine, Google’dan yapılan açıklamada, akıllı telefon ve tablet  gibi cihazlara sadece Google’ın değil, farklı geliştiriciler tarafından ortalama  40 uygulamanın önceden yüklendiğine dikkat çekilmiş, kullanıcıların dilerlerse bu  uygulamaları silerek kendi tercih ettikleri uygulamaları yükleyebileceği  vurgulanmıştı.

Açıklamada, Avrupa Komisyonu’nun Android ile Apple’ın işletim sistemi  iOS arasındaki rekabeti gözardı ettiği savunulmuş, 4,3 milyar avroluk rekor ceza  kararının da temyize götürüleceği kaydedilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ