Gündem

Tüm gözler Kabine’ye çevrildi! Sosyal konut projesi ve Dar gelirlilerin haciz sorunları çözülüyor!

KABİNE’DEN SOSYAL KONUT PROJESİ VE DAR GELİRLİLERİN HACİZ SORUNLARINI ÇÖZECEK DÜZENLEME Mİ GELİYOR?

Kabine yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir kez daha toplanacak. Gündemde de ele alınacak 2 önemli başlık var. Bunlardan biri Sosyal konut projesi iken, diğeri ise dar gelirlilerin haciz sorunları. Bu iki konu ile ilgili düzenlemelerin toplantısı sonrası ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

Ntv.com.tr‘de yer alan haberin içeriğine göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın yani 1 Ağustos’ta Beştepe’de toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki toplantının ana gündem maddesi ise yine ekonomi olacak. Toplantıda da 2 önemli konu öne çıkıyor. 81 ilde yapılacak olan sosyal konut projesinin tüm ayrıntılarını yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendisi tarafından açıklaması bekleniyor. Konuyla ilgili bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da yeni bir açıklama yaptı. Bakan Murat Kurum, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız” diyerek tüm dikkatleri ağustos ayına çekti.

122305764 rte

PEKİ BU PROJELERDEN KİMLER FAYDALANABİLECEK?

Projeden kimlerin faydalanabileceği ise en büyük merak konularından biri oldu. Yapılan açıklamalara göre projeden hiç evi olmayanlar ve belirli bir gelirin altında bulunanların faydalanması planlanıyor. ayrıca Emeklilere, şehit ve gazi yakınlarına ve yeni evlenecek olanlara da kota ayrılacak. 20 yıla varan vade ile uygun ödeme koşulları da sunulacak.

BİR DİĞER KONU DA HACİZ SORUNU!

Kabine’nin gündeminde olan başlıklardan bir diğeri ise dar gelirli vatandaşların yaşadıkları haciz sorunu. Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye bakanlıklarının yetkilileri de uzun bir süredir dar gelirli vatandaşlara gelen haciz sorununu çözmek ve bir çıkar yol bulabilmek için çalışmalar yürütüyorlardı. Kabine’de tüm bu çalışmaların son şekli verilecek. Bu çalışmaların detaylarının da toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna bizzat açıklanması bekleniyor. Ayrıca Kabine’de enflasyon konusu da ele alınacak olup, enflasyonla mücadele kapsamında önümüzdeki günlerde atılacak olan adımlar da bu toplantıda ele alınacak. Kabine toplantısında tüm bunlara ek olarak, terörle mücadelede ve dış politikada meydana gelen gelişmelerin de masaya yatırılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu