Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Tunceli’den Gelen Acı Haber Yürekleri Dağladı!

  • 27 Ekim 2018
  • 765 kez görüntülendi.
Tunceli’den Gelen Acı Haber Yürekleri Dağladı!
Konu Altı

Tunceli Valiliği tarafından yürekleri dağlayan çok acı bir açıklama yapıldı. 2018 yılını bitirmeye ayların kaldığı, teknolojinin doruk noktaya ulaştığı şu zamanda Tunceli – Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi civarında, dün saatler akşam 18.30’u gösterirken hava şartlarının yağışlı ve aşırı soğuk olmasından dolayı 2 asker donarak hayata gözlerini yumdu. 2 Askerin donarak şehit olduğu haberi Sarıkamış’ı hatırlattı. Sosyal medyada ve diğer İnternet ortamında 2018 yılında bu olayların gerçekleşmesinin ihmal sonucu olabileceği iddia ediliyor.

Resmi Twitter Hesabından Açıklama Yapıldı

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde teröristlerin etkisiz hale getirilmesine ilişkin gerçekleştirilen operasyon sonucunda havanın çok soğuk olması sebebiyle etkilenerek 2 askerin donarak şehit olduğu haberi Tunceli Valiliği’nin resmi Twitter hesabı üzerinden duyruldu.

Hava Şartları Düzelince Helikopterle Tahliye Edildi

Tunceli Valiliği tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından terör faaliyetleri tespit edilen Nazımiye ilçesi kırsalında gerçekleştirilen terör unsurlarına yönelik operasyonda, olumsuz hava koşullarının oluşması ve bu koşullardan etkilenen birliklerin hava şartlarının düzelmesiyle birlikte helikopterle alandan tahliye edildiği açıklandı.

Hipotermi Sebebiyle Şehit Oldular

2 Jandarma personelinin ise hipotermi, yani vücut sıcaklığının aniden düşüş göstermesi tanısıyla birlikte Tunceli Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğinin anlatıldığı resmi açıklamada, hastanede gerçekleştirilen her türlü müdahaleye rağmen 7 Jandarma Özel Harekat Mensubunun kurtarılamayarak şehit olduğu yazdı.

“Milletimizin Başı Sağolsun”

Açıklamanın devamında Şehitler için Allah’tan rahmet dileyen Valilik, şehitlerin kederli ailelerine başsağlığı dilediklerini yazdılar. Milletimizin başı sağolsun yazısıyla devam eden açıklamada, Tunceli’de terör unsurlarını tamamen yok etmeye yönelik çalışmaların büyük bir çaba ve kararlılıkla devam ettirildiği belirtildi.

Sosyal Medyada Tepki Yağmuru Oluştu

Öte yandan sosyal medya başta olmak üzere özellikle haber sitelerinin yorum bölümlerinde 2018 yılını tamamlamaya çok yakın olduğumu şu günlerde böyle bir olay yaşanmasının çok mantıksız olduğu, teknolojik gelişmelerin hat safada olduğu günlerde donarak şehit düşmenin tek nedeni yetkililerin ihmalkarlığıdır iddiaları döndü dolaştı.

HaberStand ekibi olarak şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ