Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Türk yönetmene İngiltere’de ödül

  • 20 Eylül 2018
  • 594 kez görüntülendi.
Türk yönetmene İngiltere’de ödül
Konu Altı

Yönetmen ve oyuncu Recep Çavdar’ın Av Dönüşü filmi İngiltere’de En İyi Kısa Film ödülünü aldı.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • 70. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu (2018 Emmy Ödülleri kazananlar tam liste)
  • Emmy Ödülleri sonrası 9 sıra önerisi

Yönetmen Recep Çavdar’ın Av Dönüşü filmi, Uluslararası Bristol Müstakil Film Festivali’nde En İyi Kısa Film ödülünü kazandı.  Bristol şehrindeki Everyman Bristol Kültür Merkezi’nde gerçekleşen mükafat törenine farklı ülkelerden fazla sayıda yönetmen, senarist, yapımcı ve sanatçı katıldı.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Kategorisinde yarışan10 filmi arasında birinci gelen “Av Dönüşü”nün yönetmeni Çavdar ayakta alkışlandı.  Bunun ilk filmi olduğunu ve festivalin filmi tanıtma fırsatı sunduğunu belirten Çavdar, vatan dışında Türkiye’yi temsil ederek ödülle dönmüş olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

“KATKI SUNABİLDİYSEK NE MUTLU BİZE”

Ödülün, genç yönetmen arkadaşları yüreklendirmesini temenni ettiğini anlatım eden Çavdar, “Ödül vasıtasıyla Türk sinemasına mütevazı bir katkı sunabileceksek ne mesut bize” diye konuştu.

Çavdar yapımcılığını da üstlendiği filminde başrol karakterlerinden birini de canlandırdı. Çekimleri Şanlıurfa’da yapılan film, Anadolu’nun bir köyünde yaşayan avcı İsmail ile çoban Mehmet arasında geçen bir olayı mevzu, bahis alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ