Yaşam

Türkiye genelinde etkili olacak!

TÜM TÜRKİYE UYARILDI! HERKES TEDBİRİNİ ALSIN!

81 il için akşam saatlerinde uyarı geldi. Kimsenin beklemediği bu gelişme sonucu tedbir alınması salık verildi. Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre; tedbirini almayan vatandaşların yaşanacak olan olumsuzluklar karşısında sıkıntı yaşayabilecekleri aktarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından, beklenen hava durum raporunun yayımlanması sonucuna göre, sağanak yağış bazı illerimiz için maalesef geri dönüyor. Dışarıya çıkacak olan vatandaşlara, çıkmadan önce güncel hava durum tahminlerini araştırmaları, il il incelemeleri öneriliyor. Meteoroloji tarafından akşam saatlerinde Türkiye genelinde bütün iller için geçerli olan hava durumu açıklandı. İşte o son tahminler:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalara göre, “Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olduğu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Sinop, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun sağanak ve gök gürültülü, sağanak yağışlı ve diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor” ifadeleriyle açıklama yapıldı.

HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?

1200x627 meteorolojiden son dakika hava durumu ve saganak yagis uyarisi istanbulda yarin yagmur var mi hafta sonu hava durumu nasil olacak 1625224370000
yağmur

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve aynı seyredeceği belirtilirken, yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyredeceği, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGARIN ŞİDDETİ…

Genellikle Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Kuzey ve kuzeydoğu ve Doğu Anadolu’nun doğusunda, batı ve güneybatı yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette esen rüzgar ile ; Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli esecek olan rüzgar bekleniyor.

Önerilen İçerik :   Evde röfle yapılır mı? Aşama aşama evde röfle yapımının püf noktaları

HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Marmara Bölgesi

Parçalı ve az bulutlu geçeceği öngörülüyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve batısında, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İstanbul 23°C, 31°C Parçalı ve az bulutlu

Ege Bölgesi

Az bulutlu ve yer yer açık, iç kesimlerininde parçalı bulutlu olması bekleniyor. Bu akşam saatlerinde Kütahya’nın çevrelerinde kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Rüzgarın ise Kuzey kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 30-50 km/saat kuvvetinde esmesi öngörülüyor.

İzmir 24°C, 35°C Açık ve az bulutlu

İç Anadolu Bölgesi

Parçalı ve az bulutlu olması beklenen bölgede, akşam saatlerinden sonra Ankara’nın kuzeybatı kesimleri ile Eskişehir’in güney ve doğu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü yağış ile Cuma günü öğle saatlerinden sonra Ankara’nın kuzey çevreleri ile Çankırı’da ise yer yer çok bulutlu kısa süreli-yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ankara 22°C, 33°C Az ve parçalı bulutlu ve Cuma günü akşam saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Önerilen İçerik :   Bu besinleri kahvaltıda mutlaka tüketmelisiniz! Kahvaltıda yemeniz gereken besinler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu