Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Türkiye’ye yan gözle bakana hak ettiği cezayı veririz

  • 24 Haziran 2018
  • 462 kez görüntülendi.
Türkiye’ye yan gözle bakana hak ettiği cezayı veririz
Konu Altı

Yıldırım, partisi tarafından Aydın Atatürk Şehir Meydanı’nda düzenlenen  mitingde yaptığı konuşmada, Adnan Menderes ve onun yakın arkadaşlarını rahmet ve  şükranla andı.

Aydın’ın insanının yiğit, mert, sözünün eri olduğunu, hasım İzmir’den  Anadolu’ya doğru yürürken karşısına Aydın’ın efelerinin dağ gibi dikildiğini  anlatan Başbakan Yıldırım, “Aydınlı kardeşlerim Türkiye’ye karşı bir olan,  birleşen şer odaklarına karşı 24 Haziran pazar günü dağ gibi dikilemeye var  mısınız? 15 Temmuz’da destan yazdınız. Her biriniz bir kahraman oldunuz, Fetöcü  alçaklara dünyayı dar ettiniz. Ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız  dinmedi. Darbecilere hak ettiği cezayı verdiniz. 15 Temmuz destanını yazan Aydın,  24 Haziran’da yeni bir destan yazacak mı? Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemin  cumhurbaşkanı seçecek mi? Tek parti zulmüne karşı Aydın’dan yükselen demokrasi  bayrağını 2023’e taşıyacak mısınız?” ifadesini kullandı.

“HERKESE HİZMET ETTİK”

Türkiye’nin 16 yıldır büyüdüğünü vurgulayan Başbakan Yıldırım, AK  Parti’nin milletin desteğiyle dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlerle  döndürdüğüne işaret etti. Başbakan Yıldırım, düne kadar Türkiye’de siyasetçilerin “başarılamaz”  dedikleri her şeyi başardıklarını vurguladı.

Bolu Tüneli’ni 30 yılda bitiremeyen eski Türkiye’den 388 kilometre  uzunluğa sahip 260 tünel yapan Türkiye’ye gelindiğini hatırlatan Yıldırım,  “80  sene boyunca 3 bin kilometre bölünmüş yol yapan hükümetlere karşılık 14 yılda 20  bin kilometre yol yapan Türkiye’ye geldik. Yolları böldük gönülleri birleştirdik,  yolları böldük milleti birleştirdik, hayatları birleştirdik. Şark demeden batı  demeden, kuzey-güney demeden, ayrı gayrı yapmadan herkese hizmet ettik.  Türkiye’nin her iline üniversite kurduk. 131 yeni üniversite açtık. 81 ilimize  bin 245 hastane, 284 bin yeni sınıf yaptık. 585 bin yeni öğretmeni göreve  başlattık.” diye konuştu.

IMF’ye borcu bitirdiklerini bildiren Yıldırım, ekonomide Türkiye’yi 3  kat büyüttükleri hatırlattı. 1 milyon taşeron işçiyi kadroya aldıklarını belirten Yıldırım,   konuşmasına şöyle devam etti:

“Esnafımızı, çiftçimizi her vakit destekledik. Sanayicimizin hep  yanından olduk. İşçimizin alın terini, memurumuzun hakkını kimseye yedirmedik.  Emekliler bizim kafa tacımızdır. Bundan sonra her bayram öncesi emekli  ikramiyenizi almaya devam edeceksiniz. Türkiye’ye 29 yeni havaalanı yaptık. Aydın  Çıldır Havaalanı’nı da faaliyete geçireceğiz. Dünyanın en aka havalimanı şu  anda Türkiye’de yapılıyor. Dün Cumhurbaşkanımız bu havalimanına iniş yaptı. İlk  teyyare inişini gerçekleştirdi. Bir zamanlar Sabiha Gökçen Havalimanı için de  biliyorsunuz muhalefet ‘bu havalanını niye yaptınız?’ diyordu. Şimdi Sabiha  Gökçen’e pistler yetişmiyor. İkinci pist de yapıyoruz.”

“MİLLETİN YOLUNA BAŞ KOYDUK”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Aydın’a geldiğini  hatırlatan Başbakan Yıldırım, değerlendirmelerine şöyle devam etti:

“Muharrem İnce buraya (Aydın) geldi konuştu değil mi? Adnan  Menderes’in köyünü de ziyaret etti, değil mi? 27 Mayıs’tan hiç bahsetti mi?  Edemez, çünkü Adnan Menderes’i ipe götüren onun zihniyetidir, CHP zihniyetidir.  Osmangazi Köprüsünü yaptık. İstanbul’da İzmir’e 3 saatte gelinsin diye. İnce buna  da karşı çıkıyor ama köprü bitince Yalova’dan İstanbul’a köprüden geçmeyi de  ihmal etmiyor. Çünkü bu köprüyü kullanmazsa 3 saatte İstanbul’a gidecek. Şimdi 40  dakikada gidiyor. İşte medeniyet, hizmet bu. Ne mesut bize ki siyasi  rakiplerimizin kullanmaktan art kalmadığı eserleri milletimizin hizmetine  sunuyoruz. Çünkü bizim işimiz taş üstüne koymak. Onlar konuşur.. Biz milletin  yoluna kafa koyduk, onlar milletin yoluna taş koydular. Milletimize duyduğumuz  sevdayı Aydın iyi bilir. Milletimize kastedenlere öfkemizi de bilirsiniz.  Birileri ülkemizin sınırlarında aklı dizi pis oyunlar peşinde. Biz buna müsade  fiyat miyiz? Dün DEAŞ’ın, YPG’nin, PYD’nin, PKK’nın başını ezdik mi? İnlerine  girdik mi? El Bab, Cerablus, Afrin’de bizim ciddiyetimizi anladılar mı? Zeytin  Dalı, Fırat Kalkanı Harekatı ile tarihe yeni zaferler yazdık mı? Bundan sonra da  ülkemize, Türkiye’ye yan gözle bakan herkese hak ettiği cezayı veririz.”

AK Parti Umumi Reis Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım,  “Atatürk’ün partisinin ne hale düştüğünü görüyorsunuz değil mi? Seçime 5 kala  Atatürk’ün posterlerini sağa sola yapıştırıp Atatürk istismarcılığıyla bu ülkeye  bir şey kazandıramazsınız. Ne zamandan beri bu ülkede terörün destekçilerinin  ayağına gidilir oldu. Atatürk hayatta olsa sizlere yaşam hakkı tanımazdı.” dedi.

Gelişmiş demokrasilerde muhalefetin her vakit iktidardan daha çok ve  iyi proje, düşünce üretmeye çaba gösterdiğini dile getiren Yıldırım, “Yoksa  hiçbir vatandaş gidip de vizyonu, projesi ve planı olmayanlara destek vermez,  ülkeyi emanet etmez. Bizim muhalefet evlere şenlik bunların yaptığı hayal  tüccarlığı hayal.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı adaylarının meydanlarda boy gösterdiğini hatırlatan  Yıldırım, “Aydın’dan soruyorum, hangisinin bu güzel memlekete kazandırdığı bir  eseri var, hangisinin 81 milyonun yüzünü güldürecek projesi var.” diye sordu.

Yıldırım, şöyle devam etti:

“Bu adaylardan hangisi açıkça FETÖ’ye, PKK’ya gönül rahatlığıyla karşı  çıkıyor, terör örgütü diyor? Kardeşim niye çekiniyorsunuz, niye açıkça bu terör  örgütlerine karşı çıkmıyorsunuz, elinizi kolunuzu bağlayan bir şey mi var?  Muharrem İnce cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladıktan sonra koşa koşa Edirne’ye  gitti. Biz de zannetti ki Selimiye Camisi’ne gidecek, oradan kampanya başlatacak.  Edirne Fatihi Şükrü Paşa’ya Fatiha okuyacak ama bir de baktık ki cumhuriyeti  kuran CHP’nin adayı koşa koşa terörün arkasında duran Selahattin Demirtaş ile  kucaklaşmaya gitti. O Selahattin Demirtaş ki Kobani olaylarında halkı isyana  çağıran ve 53 masum vatandaşın katline neden olan kişidir. O Selahattin Demirtaş  ki ‘Apo’nun heykelini Türkiye’de dikeceğim’ diyen adamdır.

Atatürk’ün partisinin ne hale düştüğünü görüyorsunuz değil mi? Seçime  5 kala Atatürk’ün posterlerini sağa sola yapıştırıp Atatürk istismarcılığıyla bu  ülkeye bir şey kazandıramazsınız. Ne zamandan beri bu ülkede terörün  destekçilerinin ayağına gidilir oldu. Atatürk hayatta olsa sizlere yaşam hakkı  tanımazdı.”

“Atatürk’ün partisini Kandil’e selam duran adamın ayağına götüren  nedir soruyorum. Yoksa aranızda saklı bir ortaklık mı var? Biz 4 adet parti  ittifakı biliyoruz ama bunların saklı ortakları da var. O da HDP’dir. HDP bu  ittifakın, bu yıkım ittifakının saklı ortağıdır.” diyen Yıldırım, ülkeyi sevmenin  ancak ülkeye hizmet etmekle, hızlı tren, havaalanı, limanı yapmakla olabileceğini  söyledi. Muhalefetin Akkuyu Nükleer Santrali’nin durmasını, yerli araba, 3.  havalimanı gibi projelere karşı çıktığını söyleyen Yıldırım, AK Parti’nin yapım,  muhalefetin ise yıkım ekibi gibi çalıştığını dile getirdi.

 Yıldırım, AK Parti’nin milletin yoluna baş, muhalefetin ise taş  koyduğunu anlatım ederek, “Biz Menderes’in evine güveniyoruz. 24 Haziran’da Aydın  ince eleyip sık dokuyacak mısın, İnce’yi eleyip Erdoğan’ı seçecek misin?” diye  konuştu.

“AYDIN’A YAPILAN HİZMETLER”

Aydın’a müjdeler verdiklerini, kente 16 yılda 23 katrilyonluk hizmet,  destek getirdiklerini anlatım eden Yıldırım, sınıf sayını artırdıklarını, Adnan  Menderes Üniversitesini büyüttüklerini, 21 hastane yaptıklarını ve 11 sağlık  tesisinin inşaatının da sürdüğünü anımsattı.

 Yıldırım, Selçuk ile Ortaklar arasında hızlı şimendifer projesi için  hazırlıkların sürdüğünü belirterek, iki yer arasında 35 dakika süren tren  yolculuğunun 7 dakikaya ineceğini kaydetti. Bu hatta 8,5 kilometrelik tünel olacağını bildiren Yıldırım,  Ortaklar-Aydın hızlı şimendifer projesi ve ikinci hat yapımının da devam ettiğini  söyledi.

Yıldırım, Aydın’da 2003’te çiftçilere verilen desteğin 45 milyon  liralık desteği 2017’de 470 milyon lira yükselttiklerini, il genelinde 11 baraj  ve 6 gölet yaptıklarını, var 7 organize endüstri bölgesine 5 adet daha  ekleneceğini bildirdi.

Bugün Amasya Tamimi’nin sene dönümü olduğunu hatırlatan Yıldırım, şöyle  konuştu:  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan Amasya’ya geldi. 12  Haziran’dan 22 Haziran’a kadar Amasya’da kaldı, Orada İstiklal Savaşı’nın  planlarını, hazırlıklarını yaptı. Orada söylediği bir şey var Gazi Mustafa  Kemal’in. Milletin istiklalini tekrar milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.  İşte bugün de ihtiyacımız olan, milletin bu kararlılığıdır. 24 Haziran’da millet  olarak, Aydın olarak şaha kalkmaya amade mısınız, aydınlık bir istikbal için Aydın  amade mı, daha kuvvetli iktisat için Aydın amade mı istikrar için Aydın amade mı,  Türkiye’nin geleceği için Aydın amade mı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ