Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Uber’in Kurucusu – Kripto Para Eco

  • 16 Haziran 2018
  • 2.216 kez görüntülendi.
Uber’in Kurucusu – Kripto Para Eco
Konu Altı

Uber’in krizleri ve dünyanın çoğu yerindeki mahalli taksi işletmeleri tarafından istenmemesi, şirketin büyümesi engelleyemedi. İnsansız araçlar ve uçan arabaların trafik sistemleri üzerine çalışan Uber kurucularına çok şey kazandırdı. Şirketin doğuşunda büyük payı bulunan teknoloji girişimcisi Garret Camp ise adı muhtemelen “Eco” olacak yeni bir kripto nakit birimi çıkartacak. 

Başlangıçta 1 trilyon token üretecek olan Camp, bunlardan P’sini sisteme kaydolan ilk 1 milyon insana, ’sini üniversiteleri, ’unu danışmanlara, ’unu stratejik ortaklara, ’unu ise kurulacak olan Eco Vakfı’na bağışlayacak. Vakıf, Eco’nun oluşturulması ve geliştirilmesinden mesul olacak, Camp ise bu vakfa tam 10 milyon dolar bağışta bulunacak.

Uber kurucu ortağı Garrett Camp

Projede ise ICO’lara ye verilmeyecek ve bu sayede potansiyel yasal sorunların br kısmı da engellenmiş olacak. Söz konusu yasal sorunlar, ICO’larla kanun dışı ticaret yapmak ve siyah nakit aklamak. Aynı zamanda altyapısı Bitcoin’in anonim sistemine karşıt bir şekilde planlandığı için hücum ve dolandırıcılık ihtimalleri de en aza indirgenmiş oluyor. 

Bir trilyon sayı üretilecek olan Eco’nun aynı zamanda web sitesi ve mobil uygulaması da bulunacak. Bu nedenle kullanıcı dostu, fiyatında dalgalanma olması pek muhtemel olmayan ve olabildiğince güvenli bir kripto nakit doğmuş olacak. Aynı zamanda bütün uygulamaları içinde de bir sayı dijital cüzdan hesabı sunulacak.

Bill Gates, Kripto Nakit ve Hyperloop Hakkındaki ‘Şaşırtıcı’ Görüşlerini Açıkladı

Eco aynı zamanda, yoğun enerji tüketimine sebep olan madencilik faaliyetlerine de alternatif oluşturacak. Bu sayede enerji tasarrufuna odaklı bir üretim sistemiyle gelmesi bekleniyor. Ne yazık ki bu düşünce daha önce sayısız kripto nakit tarafından denendi ve başarısız oldular. 

Eco tüm sunduklarıyla takdire şayan bir sistem, ancak kripto nakit dünyasında küçük ufuklarla yola çıkmak ve dünyayı değiştirme gayesi gütmek, çoğu kez denendi. Bakalım arkasında Garrett Camp gibi bir isimle başarılı olabilecek mi. Beklemedeyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ