Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Uçak biletlerinde 8 Temmuz ucuzluğu

  • 26 Haziran 2018
  • 357 kez görüntülendi.
Uçak biletlerinde 8 Temmuz ucuzluğu
Konu Altı

Türkiye’nin yeni hükümet sistemine geçilen seçimi, 24 Haziran’daki ilk turda tamamlaması tatilci için fırsat yaratırken, turizmciyi umutlandırdı. Oy kullanmak için tatilini yarıda kesenlerin etkisiyle rekor katılım oranıyla gerçekleşen seçimlerin ikinci tura kalmaması, yaz tatili planlarını öne çekti.

Seçimin ikinci tura kalmasını bekleyen seçmenin tatil planlarını 8 Temmuz sonrasına kaydırması 6-8 Temmuz hafta sonunda teyyare bileti fiyatlarını aşağı çekmişti. Dün bu tarihler için teyyare bileti alanlar kârlı çıktı. Türk Hava Yolları’nın (THY) 7 Temmuz’daki İstanbul-Antalya seferleri için biletler 180 TL’den başlayan fiyatlardan satılıyor. İstanbul-Antalya hattındaki fiyatlar 14 Temmuz’da ise 220 liradan başlıyor.

BİLET FİYATI ARTTI

Pegasus Havayolları’nda 7 Temmuz’da İstanbul- Bodrum seferleri 110 liradan başlarken, bir hafta sonrasında fiyatlar 170 TL’ye çıkıyor. 7 Temmuz’da İstanbul-Antalya seferi yapan Pegasus uçaklarında da koltuklar 130 liraya kadar gerilerken, 14 Temmuz’da ise tatilcilerden 180 liraya yakın ücretler talep ediliyor.

‘YOĞUNLUK BU HAFTA BAŞLAR’

Seçimlerin ilk turda sonuçlanmasının turizme müspet tesir edeceğini kaydeden Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) İdare Kurulu Başkanı Osman Ayık, “Tatil bölgelerinde bu hafta içinden itibaren yoğunluğun artmasını bekliyoruz” dedi. Asıl yoğunluğun hafta sonu yapılacak üniversiteye giriş sınavının ardından yaşanacağını bildiren Ayık, “Dövizdeki dalgalanma, yurtdışında tatil yapmayı planlayanların tercihini yurtiçine kaydıracak. Bu sene yoğunluğun geçen yıla göre artacağını öngörüyoruz” ifadesini kullandı.

 

Habertürk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ