Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ulaşımda Tüm Türkiye’de Tek Kart Kullanılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yeni çıkarılacak olan Türkiye Kart ile birlikte tüm vatandaşların, Türkiye’nin her şehrinde bulunan toplu taşıma araçlarına tek kartla binebileceğini ve pilot olarak 2020 yıl sonuna kadar 7 şehirde uygulama yapacaklarını bildirdi.

  • 17 Temmuz 2019
  • 315 kez görüntülendi.
Ulaşımda Tüm Türkiye’de Tek Kart Kullanılacak!
Konu Altı

Proje için PTT’ye görev verdiklerini açıklayan Turhan, bu kapsamda PTT’nin tüm çalışmalarını büyük bir hızla devam ettirdiğini ifade etti. Projenin 2019 yılının sonuna kadar ilk sırada Konya olmak üzere Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş ve Düzce şehirlerinde uygulama kapsamına alınmasını planladıklarını ifade etti.

Türkiye Kart’ın vatandaşların ulaşım hizmetlerine tam entegrasyonunu gerçekleştirmekte olan, daha uygun şartlarda tek kart üzerinden tüm hizmetlere eşit şekilde ulaşmasını sağlayan büyük ve oldukça önemli bir proje olduğunu ifade eden bakan, vatandaşların tüm Türkiye’de kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını Türkiye Kart ile kullanabileceğini açıklayarak, bu tek kart sayesinde özellikle şehir değiştirenlere büyük kolaylık sağlanacağının altını çizdi.

Tek Kart Dönemi

Uygulama hayata geçirildiği takdirde, her türlü toplum taşıma aracına tek kartla binilebilecek. Bu sayede şehir değişimi yapıldığında ayrı bir kart arama / alma süreci yaşanmayacak. Talep eden tüm belediyelerin ise karta kendi şehirlerine has özel şehircilik uygulamaları yükleyebilecek olduğunu da ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ