Gündem

Üniversite hastanesi 183 sözleşmeli personel alacak! Başvuru ekranı açıldı!

KAMU HASTANESİNE SÖZLEŞMELİ HASTANE PERSONELİ ALINIYOR! 

Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre; kamu hastanesinde çalışmak üzere sözleşmeli hastane personel alımının başladığı duyuruldu. Başvuruların bugün başladığı, personel alımının başvurularının da 12 Ağustos tarihine kadar devam edeceği açıklandı. Akdeniz Üniversitesi sözleşmeli personel alım şartları ve ilan detayları ise ayrıca ayrıntılı bir şekilde açıklandı. Yapılan açıklamalar ışığında, Antalya Akdeniz Üniversitesi hastanesinde çalıştırılmak üzere 183 sözleşmeli personel alımının yapılacağı aktarıldı. Çeşitli mesleklerde yapılacak olan personel alımında hangi alımların yapılacağı hangi kadrolara getirileceği, hangi kadrolarda açık olduğu konusu da bugün belli oldu.

pexels karolina grabowska 4021775 1

İŞTE ALIMI YAPILACAK MESLEK GRUPLARI!

Hemşire – 25 Kişi

Eczacı – 2 Kişi

Fizyoterapist – 3 Kişi

Destek Personeli – 68 Kişi

Tekniker – 8 Kişi

Teknisyen – 2 Kişi

Sağlık Personeli – 1 Kişi

Sağlık Teknikeri – 40 kişi

Büro Personeli – 4 kişi

Güvenlik Görevlisi – 30 Kişi

pexels marek levak 2265488 1

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylar başvurularını 29 Temmuz tarihi ile 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında, ilanda belirtilen belgeleri hazırlayarak belirtilen adreslere şahsen yapabileceklerdir.

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kimlik sahibi olmak.

2.Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartların hepsini taşımak.

3.Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, muaf ya da tecilli olmak.

4.657 sayılı Kanun’un 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek sağlık sorunlarının bulunmaması şartlarını taşımak.

5. Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (P93), Lisans mezunları için 2020 KPSS (P3) puanı, Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (P94) puanı esas alınacaktır. Adaylar için KPSS Puan Türü ve Asgari Puan Şartları ilan metninde mevcuttur.

6.Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7.Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’nun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar kanununda “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinden Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç olmak şartıyla sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü kuralınca başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu