Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Uşak’ta Vatandaşlar ve Suriyeliler Arasında Gerginlik Oldu! Mahalle Basmak İstediler…

  • 18 Aralık 2018
  • 373 kez görüntülendi.
Uşak’ta Vatandaşlar ve Suriyeliler Arasında Gerginlik Oldu! Mahalle Basmak İstediler…
Konu Altı

Uşak’a bağlı Eşme ilçesinde, uyrukları Suriye olduğu iddia edilen bir grubun ilçe halkından 2 kişiyi bıçaklayarak yaraladığı yönünde söylentiler dolaşmaya başladı. Bu söylentiler ise şehirde büyük gerginlik yaşattı. Olayı duyan herkes ilçe meydanında toplanmaya başlandı. Suriyelilerin yaşadığı mahalleyi basmak için harekete geçen grup polis ekipleri tarafından durduruldu.

İlçe polisi grubu sakinleştirme noktasında sayıca yetersiz kaldı. Bunun ardından Uşak merkezden takviye polis ve jandarma ekipleri olay yerine geldi. Uşak Valisi Funda Kocabıyı, Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal’da olay yerine gitti ve öfkeli grubu ikna etmek için konuştu. Ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Suriyelilerin Mahallesine Yürüdüler

Uşak’ın Eşme ilçesinde Özgür E. VE Evren K.’nin Suriyeliler tarafından bıçakla yaralandığı iddiasıyla birlikte büyük gerginlik yaşandı. Olayda gözaltına alınarak polis merkezine götürülen 4 Suriye uyruklu şahsın işlemlerinin devam ettiği aktarıldı. Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan bıçakla yaralanan 2 kişiden Özgür E.’nin hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

2 Kişi Bıçaklandı

Eşme’nin Şehit Ali Bey Mahallesi’nde Kapalı Pazaryerinin hemen karşı bölümünde dün akşam saatlerinde 22.00 civarında büyük bir tartışma meydana geldi. 1.30 promil alkol alan Özgür E. ve Evren K. ile sayıları 10’u bulunan Suriyeli grup arasında arbede yaşandı. Çıkan arbede sonucunda oto yedek parçacısında çalışmakta olan Özgür E., kalça bölümünden, oto elektrikçisinde çalışan Evren K. ise kolundan yaralandı. Yaralananlar hemen ambulansla hastaneye götürüldü. Suriyeli grup ise kaçtı.

“Suriyelileri İstemiyoruz”

Olayın kulaktan kulağa yayılmasıyla birlikte ilçede toplanan sayıları 100’ü bulan bir grup, Eşme’de Suriyeli İstemiyoruz diye slogan attılar. Suriyeliler’in evlerinin olduğu mahalleye doğru harekete geçen öfkeli grubu polis ekipleri durdurdu. Evlere yaklaşmalarına kesinlikle izin vermedi.

Valide Geldi!

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve Uşak İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ilçeye geldi ve bilgi aldı. Ardından ise öfkeli kalabalıkla konuştu, kalabalığın nabzını düşürdü.  Kalabalık ilçede sürekli böyle olaylar olduğunu, artık Suriyelileri burada istemediklerini belirtti. Vali Kocabıyık tarafından konuyla ilgili gerekli her şeyin yapılacağına dair söz vermesiyle birlikte ikna edilen kalabalık olaysız bir şekilde evlerine döndü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ