Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Uygun fiyatlı iPhone modelinin detayları ortaya çıktı

  • 03 Temmuz 2018
  • 379 kez görüntülendi.
Uygun fiyatlı iPhone modelinin detayları ortaya çıktı
Konu Altı

Geçtiğimiz Haziran ayında Apple’ın 3 yeni iPhone modeli ile karımıza çıkacağından sizlere bahsetmiştik. Şu ana kadar paylaşılan bilgilere göre üretilecek olan 2 iPhone modeli iPhone X modelinde de karşımıza çıkan OLED ekran teknolojisini, öbür iPhone modeli ise hem iPhone 8 hem de öbür iPhone ailelerinde de kullanılan LCD panel kullanacak. Bu haberimizde ise LCD panel kullanması beklenen 6,1 inç boyutundaki iPhone modeline yakından bakacağız.

Ailenin ortanca üyesi olarak karşımıza çıkması beklenen 6,1 inçlik iPhone modelinin en aka avantajı ise müsait fiyatlı olacak olması. Hatırlatmak gerekirse karşımıza çıkması beklenen ve OLED panel kullanacak olan iPhone modellerinin 5,8 ve 6,4 inç ekran büyüklüğüne sahip olmaları bekleniyor.

Apple’ın tedarikçilerinin paylaştığı bilgilere göre 8,47 mm kalınlığında olacak olan 6,1 inçlik iPhone modelinin OLED ekran kullanan modellere oranla daha kalın olması bekleniyor. 6,4 inçlik model 7,85 mm kalınlığında olacakken, 5,8 inçlik iPhone modeli ise 7,7 mm kalınlığında olacak.

Tıpkı öbür modellerde de olduğu gibi art kısmında cam kullanacak olan LCD iPhone modelinin kablosuz şarj teknolojisine sahip olup olmayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Paylaşılan bilgilere göre 6,1 inçlik iPhone modelinin 320 ile 330 PPI arasında bir değere sahip olması bekleniyor.

Kısacası LCD panel kullanan modelin ekran çözünürlüğü öbür iPhone modellerine oranla daha düşük olacak. Karşılaştırmak gerekirse 5,5 inçlik iPhone 8 Plus modelinin PPI değeri 401. Bir öbür enteresan bilgi ise LCD panel kullanacak olan iPhone’un 3D Touch teknolojisine sahip olmayacağı.

550 dolar eder etiketine sahip olacak

Paylaşılan raporlara göre 6,1 inçlik iPhone modeli 3D Touch teknolojisi sayesinde erişilen menülere Android platformunda da olduğu gibi uzun basma ile ulaşacak. 3 GB RAM‘e sahip olması beklenen LCD iPhone modelinin hangi işlemciyi kullanacağı ise henüz net değil.

Arka kısmında ise öbür modellerin aksine tek kamera kullanacak olan model, portre modu and portre aydınlatma gibi özelliklere sahip olmayacak. Son olarak fiyatına istikbal olursak LCD panele sahip olacak 6,1 inçlik iPhone modelinin 550 dolar eder etiketine sahip olması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ