DiziGündem

Uyuşturucu Baronu Savcı çıktı! Akıllara Kurtlar Vadisi dizisi geldi!

UYUŞTURUCU BARONU OLDUĞU İDDİA EDİLEN SAVCININ MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI!

Savcı Osman Yarbaş’ın uyuşturucu baronu olduğu iddia edilmişti. İddiaya göre uyuşturucu baronu olan Savcı Osman Yarbaş’ın şimdi de WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı. Daha önce Osman Yarbaş, Konya merkezli iki uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınmış ve akabinde Hakimler ve Savcılar Kurulunca görevden uzaklaştırılmıştı.

WHATSAPP MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI!

Ntv.com.tr‘de yer alan habere göre Baron Savcı’nın şimdi de WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı. Cumhuriyet savcısı olan Osman Yarbaş, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” ve “suç örgütü kurma” iddiasıyla çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı liderliğinde yürütülen uyuşturucu soruşturması kapsamında gözaltına alınan savcı Osman Yarbaş, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Antalya’dan Adana’ya götürüldü.

Yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Savcı Yarbaş, savcılık tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Osman Yarbaş, nöbetçi hakimlikçe “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” ve “suç örgütü kurma” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 30 Ekim 2021 tarihinde bir araçta 24 kilo 600 gram eroin ele geçirdiği operasyonun şüphelisinin, daha önce Adana’da narkotik ekibinde görev yapan polis memuru C.A. olduğu tespit edilmişti. Tutuklanan zanlıyla ilişkili kişileri tespit etmek için başlatılan operasyonda ise C.A’nın uyuşturucuyu taşıdığı aracın da Adana’da görevli savcı Osman Yarbaş’a ait olduğu bilgisine ulaşılmıştı. Savcı Osman Yarbaş’ın, 5 Temmuz tarihinde Konya merkezli Van, Adana, Hakkari ve Antalya’da düzenlenen ikinci operasyon kapsamında tutuklanan 13 şüpheli arasındaki polislerden M.B.Y. ile de Antalya’ya gittiği belirlenmişti. Operasyonlar kapsamında 4’ü polis olan 14 zanlı tutuklanmıştı.

Önerilen İçerik :   Böyle teşvik olur mu demeyin! Sonunda bu da oldu! Aşı olana devletten 250 TL!

Sabah gazetesi‘nden İlker Turak‘ın haberine göre; WhatsApp konuşmalarında, bir örgüt üyesinin savcının talimatıyla bir doktordan “takipsizlik kararı” karşılığında para istediği yer alıyor.

SAVCININ UYUŞTURUCU BARONU ÇIKMASI AKILLARA KURTLAR VADİSİ’Nİ GETİRDİ!

DpzhVgwWwAErFLG
kurtlar vadisi

Savcı Osman Yarbaş’ın Uyuşturucu Baronu çıkması akıllara 2003-2006 sezonları arasında yayınlanan Kurtlar Vadisi adlı dizideki Savcı Nizamettin Güvenç’i getirdi. Adnan Biricik’in canlandırdığı Nizamettin Güvenç karakteri de hukuk adamı olmasının yanı sıra “Kurtlar Konseyi” diye adlandırılan ve tüm mafya baronlarının yer aldığı bir oluşuma üyeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu